Rektörden Sorumsuz Davranış

İçişleri Bakanlığının başlattığı “Öncelik yayanın” projesi kapsamında 81 ilde Emniyet Müdürlüğünün titiz çalışmaları sonucu sürücülere yaya ve yaya önceliği hakları konusunda yapılan programlara ilimizde de birçok sürücü hassasiyetle yaklaşıyor.

Rektörden Sorumsuz Davranış

Trafikte önceliğin yayaya verilmesi kuralına uymaya dikkat eden sürücülerin yanında bu kurala uymayanlara da ceza kesiliyor. Tüm bu çalışmalara rağmen Aksaray Üniversitesi Rektörüne ait makam aracı, dün kuralları hiçe sayarak bir yayanın ezilmesine neden oluyordu.

Yayaya Öncelik Vermedi

Bankalar Caddesi olarak bilinen, Mehmet Altınsoy Caddesi olan güzergâhta, ASÜ Rektörü Yusuf Şahin’in makam aracı 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen bir programa yetişmek için yaya geçidinde diğer araçlar durmasına rağmen durmadı. O esnada yaya geçidini kullanan bir vatandaş ezilme tehlikesi geçirdi.

“MOBESE’ye Baksınlar”

Tüm Türkiye'de Nisan ayından itibaren uygulanan yayalara geçiş üstünlüğü çalışmalarına rağmen yaya geçidinde durmayan Rektörlük aracına yayalar tepki gösterdi. Yayalar, Her yerde MOBESE var, bu tavır cezasız kalmamalı” diye konuştu. Haber Merkezi

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı