Pomem'de Mezuniyet Töreni

 Aksaray 'da Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkez(POMEM) eğitimlerini tamamlayan 475 kişi için mezuniyet töreni düzenlendi.

Pomem'de Mezuniyet Töreni

Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezinde düzenlenen tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.POMEM Müdürü Niyazi Turgay, törende yaptığı konuşmada, 475 polis adayının eğitimlerini tamamlayarak mezun olduğunu belirtti.Polis adaylarının suç ve suçlu ile mücadelede gece gündüz görev yapabilecek şekilde donanımlı yetiştirildiğini ifade eden Turgay, şöyle konuştu:"Devleti baba bilen, ne derse doğru kabul etmiş ama devleti tehlikede olduğunda da canını esirgememiş, 'ezanım, bayrağım, vatanım' diyen bu aziz millete hizmet edecek polisler yetiştirmeye çalıştık. Topraklarımız üzerinde farklı emelleri olan milletlerin olduğunu, devlet otoritesinin en güçlü koruyucusu olan ve 173 yıl önce kurulan teşkilatımızın kat ettiği mesafeyi hep birlikte yaşıyor ve görüyoruz. Çağın gereklerine göre yenileniyor, gelişiyor, büyüyoruz. Attığımız her adımda da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve yüce Türk milletinin hizmetinde olmaya devam ediyoruz."

Vali Vekili Türkcan “Devletin Bağlılık, İtaat Ve Sadakat”

Aksaray Vali Vekili Mustafa Türkcan da devletin bağlılık, itaat ve sadakat olmak üzere üç esas üzerine ayakta durduğunu söyledi.Herkesin çalıştığı kuruma, teşkilata bağlı olması gerektiğini ifade eden Türkcan, şunları kaydetti: "Sıralı amirlerine itaat edeceksin ve devletine sadakat göstereceksin. Bugün buradan mezun olduğunuzda önünüzde bir hedef var. Bu hedef durmadan yürümek, Türk milletine, Türk devletine hizmet etmektir. Siz hizmet ederken dik duracak, hukuktan ayrılmayacaksınız. Vatan için yaşa, aşkın için öl. O aşk, gökyüzünde dalgalanan bayrak, o aşk doğup büyüdüğünüz, emeklediğiniz, yürüdüğünüz, koştuğunuz toprak. O aşk annenizin gözünde bir damla yaş, 3 bin yılık Türk tarihinin örf ve gelenekleridir. Hayırlı uğurlu olsun, Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin."Konuşmaların ardından dönem birincisi Zerrin Özdemir, yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı.

“Kutsal Polislik Mesleğini İcra Edeceksiniz”

MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı ise,  Polis teşkilatımız kurulduğu ilk günden beri halkımızın huzur ve güvenliği ile vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek için çalışmaktadır. Yeni bir yolun başlangıcında olmanın idraki ile odak noktasında en şerefli varlık olan insanın yer aldığı kutsal polislik mesleğini icra edeceksiniz.

Bugünden itibaren ülkemiz ve milletimiz adına çok büyük sorumluluğu da yükleniyorsunuz. Sizler, ayrım yapmaksızın bu ülkedeki her bir ferdin huzur ve emniyetinin teminatısınız. Ülkemizin, milletimizin, özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın geleceğe doğru kararlı adımlarla yürüyüşümüzün güvencesisiniz. Nasıl ki vatandaşların huzur ve güvenliği için görevinizi yerine getiriyorsanız, devletin güvenliğini tehlikeye atacak her türlü yapılanmanın, yıkıcı, bölücü, Paralel Yapılanma'nın daima karşısında olacak ve azimle mücadele edeceksiniz” dedi. Daha sonra 22. dönemi derece ile tamamlayan ilk 10 öğrenciye plaket ve hediyeleri ile ailelerine teşekkür belgesi verildi.Törene, Vali Vekili Mustafa Türkcan, AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, POMEM Müdürü Niyazi Turgay, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ve Belediye Başkan Adayı Evrem Dinçer,  İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ve protokol üyeleri ile öğrencilerin aileler katıldı. Tören sonunda öğrenciler kep atarak, mezuniyetlerini aileleri ile kutladı. AA

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon