Paletli Ambulanslar Hayat Kurtarıyor  

 Aksaray ve çevresinde gece aniden bastıran kar yağışı, ulaşımı olumsuz etkiledi. Ulaşım yollarının kapanması ardından 112 Acil Servisine ait paletli ambulanslar acil durumlar için hazır bekletildi.

Paletli Ambulanslar Hayat Kurtarıyor

 

Sabaha karşı 5.40’ta gelen acil yardım çağrısına yanıt veren paletli ambulanslar yoğun kar altındaki Cankıllı Köyü’nde yardıma ihtiyacı olan hastaya hızlı bir şekilde ulaşarak hastaneye kaldırdı.

Hastayı alarak Aksaray Devlet Hastanesi Acil Servisine getiren İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı paletli ekipler olumsuz hava şartlarında ulaşımı güçleşen köy ve kasabalardan gelen isteklere cevap vermek üzere hazır halde bekletilmeye devam ediyor.

İl Müdürü Kılıçaslan, “Başarılar Diledi”

Aksaray İl Sağlık Müdürü Cengizhan Kılıçaslan konuyla yaptığı açıklamada “Gece saat 5.40’ta 112 acil servis hattımıza gelen bir çağrı üzerine Cankıllı Köyü’ne çıkış yapan ambulans ekibimiz yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı ilerleyememiştir. Paletli ambulansımızla vakaya hızlı bir şekilde ulaşılmış ve hastanemize nakli sağlanmıştır. Allah Devletimize zeval vermesin, her şartta hizmetimize aksatmadan devam eden ekip arkadaşlarıma teşekkür eder, başarılar dilerim” ifadelerini kullandı. Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon