Ölüme Terk Edilen Köpeklere Belediye Sahip Çıktı

Aksaray’da kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce boş araziye bırakılan yaklaşık 50 yavru ve 4 yetişkin köpek için vatandaşlar yetkililerden yardım istedi.

Ölüme Terk Edilen Köpeklere Belediye Sahip Çıktı

Aksaray Belediyesi Ekipleri yavruları alarak Hayvan Rehabilitasyon Merkezinde tedavilerine başladı.

Eskil ilçesi Böğet köyü sınırları içerisindeki bulunan Partağıcı bölgesinde Böğet Köy Muhtarı Mustafa Özkan, bir vatandaşın çok sayıda yavru köpek gördüğünü bildirmesi üzerine adrese gitti. Bölgede yaklaşık 50 yavru ve 4 büyük olmak üzere 54 köpekle karşılaşan Muhtar Özkan, yaptığı incelemede 5 tane yavru köpeğin de soğuktan öldüğünü tespit etti. Muhtar Özkan yetkililerden yardım isteyerek, köpeklerin biran önce bölgeden alınıp barınağa götürülmesi gerektiğini söyledi.

“Ölüme Terk Etmişler”

Havanın çok soğuk olduğunu belirten Muhtar Özkan, “Partağıcı mevkiimize yaklaşık 50 kadar köpek yavrusu bırakılmış. Burada da 5 tanesi ölmüş soğuktan. Bu hayvanları atan insanlara sesleniyorum. Vicdanlı bir insan olsalardı bunları atmazlardı. Yetkililerden şunu istiyorum. Bu yavruların buradan biran önce kaldırılıp barınaklara alınmasını istiyorum. Yoksa bu hayvanlar burada açlıktan ölmeye terk edilmiş ve ölmeye mahkûm olmuşlardır” ifadelerini kullandı.

Belediye Müdahale Etti

Muhtarın çağrısı ardından olaydan haberdar olan Belediye Başkanı Evren Dinçer talimat vererek hayvanlara sahip çıkılmasını söyledi. Belediyeden yapılan açıklamaya göre “Aksaray Belediyesi çağrı merkezi üzerinden gelen talepler doğrultusunda harekete geçen ve sokağa terk edilmiş hayvanlara sahip çıkan Belediye ekipleri, il sınırları içine ölüme terk edilmiş 50’in üzerinde yavru köpeğe müdahale etti. Ekipler, Hayvan Rehabilitasyon Merkezinde hayvanlara sahip çıkarak tedavilerine başladı. Günlerce aç kalan yavru hayvanlara yiyecek ve mama verildi. Yavru köpeklerin sahipleri tarafından terk edildiği tahmin ediliyor” denildi.

“Belediyeye Haber Verin”

Aksaray Belediyesi, soğuk kış günlerinde sokak hayvanlara karşı vatandaşları duyarlı olmaya davet etti. Vatandaşların bu tür durumlarda karşılaşmaları halinde belediye çağrı merkezine ihbarlarda bulunmalarını ve bilgi vermeleri istendi. Haber: Dilek Eyüboğlu

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı