Öğrencilerden Kitap Okuma Farkındalığı

 Kitap okumayı sevdirmeyi hedefleyen Şehit Önder Güzel Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda kitap okudu.

Öğrencilerden Kitap Okuma Farkındalığı

Kitap okuma projesi kapsamında kitap okumayı sevdirmek ve teşvik etmek için 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda toplanan Şehit Önder Güzel Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri vatandaşların meraklı gözleri arasında örnek bir davranış sergiledi.

Okul Müdürü Cemal Özyön, sınıf öğretmeleri ve öğrencilerin 7’den 70’e herkese kitap sevgisi ve okuma alışkanlığı kazandırmak amacı ile düzenledikleri etkinlikte öğrenciler cep telefonlarını bir kenara bırakarak zamanı durdurdu. Meydandan geçen vatandaşların bir kısmı öğrencilerin yanına oturarak kitap okuma etkinliğine katıldı.

“Başımıza Ne Geliyorsa Okumadığımız İçin Geliyor”

Okul Müdürü Cemal Özyön yaptığı açıklamada okumanın değerini ortaya koymak ve farkındalık oluşturmak için Meydan’da kitap okuma etkinliği düzenledikleri söyledi. Özyön “Okumanın ne denli önemli olduğunu, okumayı ve bilgiyi ön plana çıkarmak için toplumun her kesimin okuması gerektiğinin önemine dikkat çekmek istedik. Her şeyin başı okumak” dedi. Okul Müdürü Özyön “Okumayı ve bilgiyi ön plana çıkartmak istiyoruz. Bizim toplumumuzun büyük bir kısmı maalesef okumuyor. Sadece kulaktan dolma bilgilerle okumadan konuşuyor. Oysa gelişmiş ülkelerde okuma oranı çok yüksek. Orada insanlar sadece işini yapar. Bizler burada okumanın önemine vurgu yapmak için böyle bir etkinlik yaptık” ifadelerini kullandı. Okul Müdürü Özyön, Kitap Okuma Farkındalığı Projesini okul olarak geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirterek etkinliğe katılan öğrencilere teşekkür etti. Haber: Dilek Eyüboğlu

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı