Öğrenci Meclisi Seçimlerinde Geleceğin Liderleri Performanslarıyla Göz Doldurdu

Milli Eğitim Bakanlığının Demokrasi Eğitimi ve Okul Öğrenci Meclisi çalışmaları kapsamında Bakanlığa bağlı okullarda öğrenci meclisi seçimleri yapılıyor.

Öğrenci Meclisi Seçimlerinde Geleceğin Liderleri Performanslarıyla Göz Doldurdu

 İlköğretim ve liselerde yapılan Öğrenci Meclisi Seçimleri renkli görüntülere sahne olurken, geleceğin liderleri okullarda tam bir seçim atmosferi yaşıyor. Okul Meclislerine aday olan öğrenciler yaptıkları seçim çalışmalarında günümüz siyasetçilerine taş çıkaran seçim kampanyaları düzenliyor.

Ekim ayı içerisinde Aksaray merkeze bağlı 110 Okulda yapılan seçim sonunda seçilen başkanlar Merkez Kanuni Anadolu İmam Hatip lisesinde Merkez ilçe Başkanlığı için seçime gitti. Genç liderler seçim alanında kendilerini seçmenlerine en iyi şekilde tanıtabilmek için büyük çaba gösterdi.

110 Öğrenci Yarıştı

Aksaray Merkez'e Bağlı 110 okuldan 110 başkan Merkez ilçe başkanları seçimine katılmak için Kanuni Anadolu İmam Hatip Lisesinin konferans salonunda hazır bulunurken Milli Eğim Müdür Yardımcısı Hayrullah Alaboyun yaptığı konuşmada, "Bakanlığımızın uzun yılladır düzenlediği Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi projesi  kapsamında okullarımızda yapılan seçimler sonunda okul başkanlarımız, burada Merkez ilçe Başkan adaylarımızı seçmek için oy kullanacak. Genç lider adaylarımız bulunmakta. Öğrencilerimizin kendi okullarındaki seçim çalışmalarını yakından takip ettik. Demokrasinin olmazsa olmazı seçim ayağında genç liderlerimiz çok güzel işler çıkardılar. Burada yapılacak seçimlerin sonucunda ilk 5'e girecek başkan aday adaylarımız 6 Aralık'ta yine bu salonda yapılacak seçimlerde İl Öğrenci Meclisi Başkanı ve divanı için seçime girecekler. Bütün başkan adaylarımıza başarılar diliyorum" dedi.

5 Aday Netleşti

110 Okuldan 110 öğrenci başkanın oy kullandığı seçimler sonunda İl Öğrenci Meclisi ve başkanlığı seçimine giren ilk 5 kişi ise şu şekilde sonuçlandı.

1.Elif Erarslan Fatih - Sultan Mehmet Ortaokulu

2.Recep Kaan Atalay - Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

3.Osman Güngör - Somuncu Baba Lisesi

4.Sema Vural TOKİ - İmam Hatip Ortaokulu

5.Hakan Yalvaç Endüstri - Meslek Lisesi

Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimin ardından ilk 5 giren öğrenciler 6 Aralıkta yapılacak olan seçimlerde il Öğrenci Meclisi ve Başkanlığı için yeniden seçime gidecekler. Haber: Harun Atalay

 

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı