Öğrenci Meclisi Kütüphane Sözünü Tuttu

 Atalay “İlkinde 300 Kitap, Sonrakilerde Sayı Artacak”

Öğrenci Meclisi Kütüphane Sözünü Tuttu

16. Dönem Öğrenci Meclisi Başkanı Kaan Recep Atalay Meclis Başkanlığı seçim sürecinde verdiği sözleri yerine getirmeyi sürdürüyor. Atalay öğrencilere verdiği Kütüphanesi olmayan 3 okula kütüphane yaptırma sözünü tutarak ilk olarak Sultanhanı Yunus Emre İlköğretim Okuluna 300 kitapla kütüphane kurdu.

Ekip arkadaşlarıyla birlikte kısa sürede kitapların toplanıp tasnif edilmesini sağlayan Başkan Atalay “Biz seçime giderken birçok konuda çalışmalar yapacağımızı vadetmiştik. Onlardan bir tanesi de kütüphanesi olmayan köy, kasaba ve ilçe okullarımızdan 3 nü tespit edip bu. Eksiği gidermek yönündeydi. Bu. Hedefimiz için başlattığımız kampanyaya Merkez okullarından çok güzel destek aldık. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte merkezdeki okullarda toplanan kitapları toparlayıp tasnif ettikten sonra Sultanhanı Yunus Emre İlköğretim Okuluna götürüp teslim ettik. Okulda kurduğumuz kütüphanemize Şehit Eren Bülbül ismini vererek adını ölümsüzleştirdik” dedi.

“Büyük Değer Katacak”

Kitapları Sultanhanı Yunus Emre İlköğretim Okulu Müdürü Erdal Saylan ve Okul Başkanı Cuma Bölge’ye teslim ettiklerini söyleyen Atalay Okul Müdürü Saylan’ın kendilerine teşekkür ettiğini belirtti.  Saylan ise yaptığı açıklamada “300'e yakın kitap içine farklı alanlardan bilgiler var.  Bunlar okulumuza ve okuyan öğrencilerimize büyük değer katacak. Çocuklarımızın boş zamanlarında okuyacağı kitapların olması bizi gerçekten çok mutlu etti. Böylesi güzel bir çalışma yaparak okulumuza 300 adet kitap kazandıran kıymetli Öğrenci Meclisi Başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu. Seçim vaatlerinde 3 kütüphane için söz verdiklerini yeniden hatırlatan Öğrenci Meclisi Başkanı Atalay “Şimdi 2 tane daha kütüphane kuracağız. Sonrasında talep ve istek olduğu sürece ihtiyacı olan okullara kitap ulaştırmak için çeşitli çalışmalar yapacağız. Kalan iki güzel kütüphanemizin isimleri de unutulmaz olacak” dedi.

“İki Ölümsüz İsim Verilecek”

İki tane kütüphane için de çalışmalarını hızlandırdıklarını belirten Öğrenci Meclisi Başkanı Atalay, “Kütüphanemizin birinin ismini Fırat Yılmaz Çakıroğlu bir diğerinin ismini de Fethi Sekin olarak belirledik. Bu iki şehidimizin isimlerini okullarımızdaki iki güzel kütüphanede yaşatmayı düşünüyoruz. Yardımlarından dolayı bütün öğrenci arkadaşlarıma ve çalışmalarımızda bizlere her zaman destek olan Aksaray Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfına teşekkür ederim”  ifadelerini kullandı. Haber: Harun Atalay

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı