Milletvekili İnceöz “Boyun Eğmeyiz”

 AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz 15 Temmuz “Demokrasi ve Milli Birlik Günü”  nedeniyle yayınladığı mesajında “Gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi asla meşru kabul etmeyiz. Demokrasi ve milletin iradesi dışında bir seçeneğe de asla boyun eğmeyiz” dedi.

Milletvekili İnceöz “Boyun Eğmeyiz”

“Türkiye Cumhuriyeti 4 yıl önce, 15 Temmuz gecesi alçakça bir darbe girişimine maruz kaldı. Ordu içerisinde örgütlenmiş olan FETÖ, savaş uçakları, helikopter ve tanklarla kanlı bir darbe girişiminde bulunmuştur” diyen İnceöz “O gece asker üniforması giyen hainler tankları şehirlerin meydanlarına sürüp halkın üzerine bombalar yağdırdı. Türkiye, 15 Temmuz gecesi demokrasisine ve hukuk devleti yapısına kasteden hain ve alçakça bir saldırıyı geri püskürterek tüm dünyaya şunu açıkça göstermiştir: Gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi asla meşru kabul etmeyiz. Demokrasi ve milletin iradesi dışında bir seçeneğe de asla boyun eğmeyiz. 15 Temmuz gecesi milletimizin kendisini koruması için emanet ettiği silahı, tankı milletimize doğrultan, kendi meclisini, emniyet binalarını bombalayan, kendi vatandaşına kurşun sıkan, kendi milletine ihanet eden hainleri ve onların işbirlikçilerini bir kez daha lanetliyoruz. Bu ihaneti asla unutmayacağız, unutturmayacağız” ifadelerini kullandı.

“Kanıtlayışımızın 4. Yıldönümü”

Türklerin tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmediğini vurgulayan İnceöz “Bugün bu hain darbecilerin menfur saldırılarına, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milletimizin kahramanca karşı koyuşunun ve tüm dünyaya Türklerin egemenliğine gem vurulamayacağını kanıtlayışımızın 4. yıl dönümüdür. Tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmeyen ve vatanı, bayrağı, milleti uğruna canını seve seve feda eden bu milletin evlatları, ihanet şebekelerine karşı tüm dünyaya ders olacak şekilde asil bir duruş sergilemiştir. 100 sene önce kahraman ecdadımızın “Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” diyerek İstiklal Harbinin adeta ilk kıvılcımını yaktığı gibi, 15 Temmuz gecesi de aynı ilkeyle hareket eden Türk Milleti, büyük bir felaketin önüne geçmiştir. Milletimiz kendisine doğrultulan tankın, topun, tüfeğin ve uçağın karşısında dimdik durarak milletin gücünün üstünde bir güç olmadığını bir kez daha göstermiştir” şeklinde konuştu.

“Minnetle Anıyorum”

İnceöz “Menfur darbe girişiminin ilk haber alındığı andan itibaren kararlı bir duruş sergileyerek istiklalimiz ve istikbalimiz uğruna mücadele veren, bu uğurda şehitlik ya da gazilik mertebesine ulaşan güvenlik güçlerimiz ve kadirşinas halkımız ile  bu darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ardından ülkemiz genelinde olduğu gibi kentimizin meydanlarında demokrasi nöbeti tutarak milli iradeye sahip çıkan aziz milletimizin tüm fertlerine, tüm kurum ve kuruluşların yetkililerine, siyasi parti temsilcilerine, sivil toplum kuruluşlarına, basınımızın güzide temsilcilerine şükranlarımı sunuyorum diye konuştu. Bu vesile ile 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarını veren şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Vatan, bayrak ve millet uğruna ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyor, aziz milletimizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” dedi. Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı