Milletvekili Erel TBMM’de Ek Göstergeleri Hatırlattı

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, İçişleri Bakanlığı'na ilişkin yeni düzenlemeleri de içeren Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede (KHK) Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin 1. Maddesi üzerine TBMM Genel Kurul’unda konuştu.

Milletvekili Erel TBMM’de Ek Göstergeleri Hatırlattı

Genel Kurul’da yaptığı konuşmada emniyet güçlerinin her zaman yanında olduklarını belirten Milletvekili Erel “Ülkemizde hak ve özgürlüklerin korunmasında  ve kamu güvenliğinin sağlanmasında toplum hayatı için vazgeçilmez bir unsur olan, canları pahasına zor şartlarda görevlerini yerine getiren polislerimizin lehine olan her türlü kanuni düzenlemeleri İYİ Parti adına desteklediğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

“Kahraman Polislerimize Ek Göstergeleri Verilsin”

Emniyet güçlerinin çalışma koşullarının yanında farklı sorunları da olduğunu dile getiren Erel “Zor ve zorluğu ölçüsünde de onurlu görevlerini büyük bir fedakârlıkla yerine getiren polislerimizin başlıca sorunlarından biri ek gösterge sorunu. Yıllarca söz verildiği hâlde bir türlü yerine getirilemeyen kahraman polislerimizin ek göstergesinin bir an önce verilmesi artık bir vazife hâline, bir namus borcu hâline gelmiştir diye düşünüyorum. Böylelikle, ücret adaletsizliğinin giderilmesine ve ek göstergeyle emeklilikte sefalete mahkûm edilen polislerimizin emeklilik hayatlarını bir nebze olsun rahat geçirmelerine vesile olacaktır diye düşünüyoruz” diye konuştu.

“Jandarma astsubaylarının 1995 yılında yapılan bir düzenlemeyle ek göstergeleri 2200'den 3600'e çıkarılmıştı” hatırlatmasında bulunan Erel “Güzel bir uygulama olan, astsubaylara uygulanan ek gösterge rakamlarının aynı şekilde polis memurlarına da uygulanması gerekmektedir. Bu güzellik, polislerimizin moral ve motivasyonunu artıracak; daha olumlu, daha güzel işler, daha başarılı işler yapmalarına vesile olacaktır. Fedakâr ve özverili şekilde görevini her anlamda layıkıyla yapan polis teşkilatı mensupları, görevde ve emeklilikte ücret adaletsizliğinin ve mağduriyetlerinin giderilmesini yüce Meclisimizden çözüleceğini ümit ediyor. Birinci sınıf emniyet müdürlüğüne geçişteki sürelerde yaşanan mağduriyetlerin giderilmesini de beklemektedirler” dedi. Haber: Dilek Eyüboğlu

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı