Milletvekili Erel “Aksaray’da Halk Var”

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Türkiye Büyük Millet Meclisinde Plan ve Bütçe Görüşmelerine katılarak Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a Aksaray’ın sorunlarını iletip durumunu sordu.

Milletvekili Erel “Aksaray’da  Halk Var”

Erel bütçenin hayırlı olmasını dileyerek “Geçen sene bu zamanlarda da yine Aksaray'ı Mersin İskenderun Limanına bağlayacak olan Ulukışla Çakmak İstasyonunu sormuştum. İhale aşamasında olduğunu, 2019'da ihale edileceğini söylemiştiniz ama sanırım ekonomik sıkıntılardan dolayı ihale edilemedi. Ne zaman ihale etmeyi düşünüyorsunuz?” sorusunu yöneltti.

Yıllardır yapılamayan Aksaray Ortaköy yolunun akıbetini de soran Erel “Ankara-Adana otobanının Niğde'yle Aksaray arasındaki  kısmında kamulaştırmadan dolayı Aksaray ilinde taşınmaz sahiplerinin çok büyük bir mağduriyeti var, bir de yüklenici firma kamulaştırılan yerlerin dışındaki taşınmazlara da büyük ölçüde zarar vermektedir hafriyatlarıyla ilgili firmalara bunu tarafınızdan uyarılırsa iyi olur diyorum” ifadelerini kullandı.

Aksaray'da Havaalanı Eksikliği Hissediliyor

Milletvekili Erel “Havaalanlarına baktığımızda AK Parti'li arkadaşlarımız haklı olarak ‘Havayolu halk yolu oldu’ diyor. Aksaray'da da 400 bine yakın halk var ama bir türlü oradaki havaalanı -daha önce de söylemiştim- yolcu yok diye yatırım planından çıkarıldığı şeklinde cevap verildi.

Ama Aksaray'dan küçük olan yerlere baktığımızda yolcu kapasitesi az olan yerlerde havaalanı olmasına rağmen organize sanayisiyle parlayan bir yıldız olan Aksaray'da havaalanı eksikliği hissediliyor”  şeklinde konuştu. Haber: Bayram Aksu

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı