Mhp İl Başkanı Çölkesen “Aksaray Siyasetinde Marka Olduk”

 MHP Aksaray İl Teşkilatının 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi sonrası yaptığı ilk değerlendirme toplantısına İl Başkanı Av. Mustafa Çölkesen Milletvekili Ramazan Kaşlı, Belediye Başkan Adayı Sefer Alkan, Merkez İlçe Başkanı İrfan Çıtak, İl Kadın Kolları Başkanı Nermin Fidan ve Ülkü Ocakları Başkanı Muhsin Arslan katıldı. Mahalli İdareler Seçim sonuçlarının değerlendirildiği toplantı sonrası açıklama yapan MHP İl Başkanı Mustafa Çölkesen “Milletimizin iradesinin Aksaray’ımıza, Türkiye’mize ve Türk-İslam coğrafyasına hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

Mhp İl Başkanı Çölkesen “Aksaray Siyasetinde Marka Olduk”

Aksaray Merkez İlçe Seçim Kurulu ilk verilerine göre MHP ile AK Parti arasında 1625 oy farkı olduğu görüldüğünden yaptığımız itirazlar sonucu 5 sandıkta yapılan düzeltme ile fark 1238’e düşmüş ve bütün sandıkların yeniden sayımına ilişkin yaptığımız itirazlar Merkez İlçe 1 ve 2. Seçim Kurulları tarafından reddedilmiştir” dedi.

Taleplerini yinelediklerini dile getiren Çölkesen “Bunun üzerine Aksaray İl Seçim Kuruluna yaptığımız itirazda 3625 geçersiz oyla birlikte bütün sandıkların yeniden sayılması talebimiz reddedilmiş olup Genel Merkez Seçim ve Hukuk İşlerinden sorumlu  Genel Başkan Yardımcımız, Komisyon Üyesi MYK Üyelerimiz, YSK Temsilcimizle istişarelerimiz neticesinde Aksaray (Merkez), Güzelyurt (İlçe) ve Topakkaya (Belde) ile ilgili itirazlarımızı 08.04.2019 tarihinde Yüksek Seçim Kuruluna yaptık. Önce Ülkem, Sonra Partim, Sonra Ben” diyen dualı bir hareketin temsilcileri olarak, önce beka, sonra belediye, sonra ben siyaset anlayışıyla Cumhur İttifakı ruhuna uygun hareketle İl Teşkilatımız, İl Genel Meclis Üyesi Adaylarımız,  Milletvekilimizle, Belediye Başkan Adayımız, Belediye Meclis Üyesi Adaylarımız, Merkez İlçe ve  İl Ocak Teşkilatlarımızla birlikte, Kadın Kolları Başkanımız ve Yönetim Kurul Üyelerimiz, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyelerimiz Kadın Adaylarımızla birlikte 3 koldan, 3 Hilali 3,5 ayda Aksaray’da her gün ortalama 9’ar programla alışagelmişin dışında bir propaganda dönemi geçirdik. “GÖNÜLLER HAZIR” sloganıyla sokaktaki simitçiden, otoparkçıya, sanayideki ustadan, inşaattaki işçinin gönlüne giren, cami önlerindeki hacı amcaların gülen yüzüyle gözüne giren Sefer ALKAN “GÖNÜLLERE BAŞKAN” Aksaray Siyasetine marka olmuştur” diye konuştu.

Kadın Kollarını Kutladı

Gece gündüz demeden çalışmalarını yaptıklarına dikkat Çeken Çölkesen “Bu süreçte gece gündüz demeden, soğuk kara kışa aldırmadan kapı kapı adaylarımıza, partimize oy isteyen, el ilanından, ev toplantılarına, mahalle toplantılarımızdan, mitingimize, maddi manevi desteğini esirgemeyen tüm teşkilat mensuplarımıza, bütün adaylarımıza ve Aksaray’ımıza  12 Divan üyemizle birlikte teşrif ederek bizleri onurlandıran, 15 Temmuz Milli İrade Meydanında “Sefer Bizden, Tercih Sizden, Tevekkül Allah’ dan, Bu Sefer Olacak, Bu Sefer Aksaray Kazanacak” diyerek adayımızı Aksaray’ımızın gönlüne girdiren Liderimize şükranlarımızı sunuyor, süreç boyunca bayraktan afişe, billboarddan, platforma, maddi manevi hiçbir desteği esirgemeyen Genel Merkez Yöneticilerimize, eksi derece soğuklarda çeneleri titreyerek adayımızın afişini, partimizin üç hilalini asan Ülkü Ocaklılarımıza, olağanüstü bir azim ve gayretle evlere giren, toplantılar düzenleyen, 8 Mart’ta 300 Kadının 3 Hilalle buluşması toplantısında (Öğretmenevi kayıtlarına göre) 412 kadınla adayımız Sefer Alkanı buluşturan ve sahadan sandığa ses getiren kadın kollarımızı kamuoyu önünde kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

Vali Ali Mantı’ya Özel Teşekkür

Başkan Çölkesen Vali Ali Mantı’ya da teşekkür ederek “Kampanya boyunca siyasi Parti/Aday ayrımı yapmadan yanımızda duran, emniyetimizi sağlayan Valimiz Sayın Ali Mantı nezdinde bütün güvenlik  güçlerimize, görüntü ve ses kirliliğine sebep olmadan seçim çalışmalarını sürdüren siyasi parti yöneticilerine ve adaylarına teşekkür eder, başta muhtarlarımız olmak üzere kazanan Belediye Başkanlarını, Belediye Meclis Üyelerini, İl Genel Meclis üyelerini tebrik eder, Aksaray’ın hayrına yapacakları her çalışmada ihtiyaç duyulan desteğimizi esirgemeyecek. Yeniden aday olmayan, kazanamayan, bütün adaylara bundan sonraki hayatlarında başarılar diler, seçim sonuçları kesinleşip resmîleştikten sonra detaylı analizlerimizi rakamlarıyla hemşehrilerimizi ve siz değerli basın mensuplarımızı bilgilendireceğimizi belirtir saygılarımızı sunarız” dedi. Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı