Mesleki Yeterlilik Belgeleri Sahiplerini Buldu

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB MEYBEM A.Ş tarafından yapılan İkinci El Oto Alım Satım İşleri Mesleki Yeterlilik Belgeleri, yapılan sınavların ardından sahiplerini buldu.


Mesleki Yeterlilik Belgeleri Sahiplerini Buldu

 Teorive Uygulama olarak iki bölümden oluşan sınavları başarı ile geçen kursiyerlerATSO’da düzenlenen törenle belgelerini alırlarken, programda açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı FatihTekin; “Bu belgenin zorluğunun ortadan kaldırılması ve merkezi şehirlerdeyapılan bu sınavların Aksaray’da yapılmasını sağlayan Başkanımıza ve YönetimKurulu Arkadaşlarımıza ATSO Meclisimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

“Başkanımızın İradesiyle SınavıAksaray’a Taşıdık”

BaşkanTekin ”Başkanımız ve arkadaşlarımızın göstermiş olduğu irade olmasaydı sizlerbu sınav için Ankara, Konya, Kayseri gibi illere gidecek ve büyük zorluklaryaşayacaktınız. Sınavların Aksaray’da olması ile birlikte sizler hem maddi hemde manevi büyük bir yükten kurtarılmış, zamanınızı da en iyi şekilde kullanmışoldunuz. “En büyük amacı ve gayesi, üyelerine 5 yıldızlı hizmet vermek olanTicaret ve Sanayi Odamız bu alanda da büyük bir başarıya imza atmış olup,sizlere en iyi hizmeti vermeye devam edecek diyerek belgelerinizin hayırlı veuğurlu olmasını diliyor hepinizi saygıyla selamlıyor teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.

“Mesleğin İtibarını Arttıracak”

Belgeninöneminden bahseden ve belge sahiplerini tebrik eden ATSO Başkanı Cüneyt Göktaşise; “İş dünyamızın yakından bildiği üzere Gümrük ve Ticaret Bakanlığıtarafından yayınlanan yönetmelik ile ikinci el oto satıcıları için de belgezorunluluğu getirilmiştir. Bu yönetmelik ülke genelinde galericilik mesleğininitibar ve kalitesini artıracak olup, mesleki yeterlilik belgesine sahipolmayanlar artık ticari anlamda oto alım ve satımı yapamayacaklardır.Dolayısıyla almış olduğunuz belgelerin önemi ilerleyen günlerde çok daha net ortayaçıkacaktır. Mesleki yeterlilik kurumu tarafından belgelendirme noktasındaakredite olmuş şirketler tarafından yapılan mesleki yeterlilik sınavları,odamız tarafından yapılan girişimler sonucu ilimizde yapılmaya başlanılmış vehizmeti üyelerimizin ayağına getirmek misyonunun bir gereği olarak TürkiyeOdalar ve Borsalar Birliğimizin iştiraki olan MEYBEM A.Ş aracılığı iletamamlanmıştır” dedi.

“Katılım Rekoru Kırıldı”

Göktaşsüreçte bir olumsuzluk yaşanmadığını vurgulayarak “Bu süreçte çok şükür hiçbirolumsuzluk yaşanmamış, 7 personelimiz sınavlar boyunca üyelerimiz ve sizdeğerli kursiyerlerimiz ile bire bir yakından ilgilenmiş yapılabilecek tümkolaylıkları eksiksiz olarak yerine getirmiştir. Ayrıca yönetim kuruluüyelerimiz süreçle yakından ilgilenerek destek vermişlerdir. Sizlerin huzurundakendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Türkiye genelinde aynı anda birilde 570 kişi bu sınava girerek katılım rekoru kırılmıştır. Bu sınavlarınbaşından sonuna kadar tamamı mesleki yeterlilik kurumu tarafından koordineedilerek kayıt altına alındığından dolayı sınavlarda hiçbir şekilde usulsüzlükveya düzensizlik olmamıştır” ifadelerini kullandı.

İkinci İşlemi Hatırlattı

Göktaşüyelere yetki belgesi için müracaat yapmaları gerektiğini de hatırlatarak“Kıymetli üyeler, belgelerinizi aldıktan sonra yapmanız gereken ikinci birişlem olduğunu sizlere hatırlatmak istiyorum. Belgelerini alan üyelerimizTicaret İl Müdürlüğüne müracaat ederek oto ikici el alım satım yetki belgesialınması için müracaat etmeleri gerekmektedir. 5 yıldız oda kavramından yolaçıkarak büyük bir sorumluluk ve çalışma alanı gerektiren ülkenin en fazlakatılımına ev sahipliği yapan ikinci el oto alım satım mesleki yeterlilikbelgesi sınavları başarı ile tamamlanmış olup bu başarı sizlerin nezdinde tümiş dünyamızındır. Belge almaya hak kazanan tüm üyelerimizi ayrı ayrı tebrikediyor hayırlı olmasını temenni ediyorum “ şeklinde konuştu. ATSO Basın


banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon