Meslek Edindirme Kursları Devam Ediyor

 Aksaray Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan kadın, genç engelli ve eski hükümlülere yönelik meslek edindirme kursları devam ediyor.

Meslek Edindirme Kursları Devam Ediyor

50.000 TL'ye kadar hibe kredisinden faydalanmak için eski hükümlü vatandaşlara İŞKUR ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü iş birlikteliğinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenleniyor. Ayrıca kadınlara ve gençlere yönelik olarak Tülü Dokuma Kursu ile Giysi Tadilatçısı Kursları düzenlendi.

Kadınlar Hem Öğreniyor,  Hem Kazanıyor

İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen kurslarda kadınlar mesleki deneyimlerini ve girişimcilik yönlerini arttırırken bir taraftan da üreterek kazanıyorlar. Günlük 30 TL cep harçlığı geleneksel meslekler arasında yer alan Tülü Dokuma  mesleğinde eğitim görecek kursiyerlere ise günlük 40 TL ödenecektir. Ayrıca iş kazası ve genel sağlık sigortası İŞKUR tarafından karşılanacağı açıklandı.

İstihdamda Daha Fazla Kadın Eli Protokolü

İŞKUR İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Bilindiği üzere istihdamda daha fazla kadın eli protokol kapsamında kadınların işgücü piyasasında daha belirgin bir şekilde yer almaları mesleki deneyimlerinin arttırılması konusunda  Aksaray Valiliği, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Ticaret Borsası ve Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi iş birlikteliğinde protokol imzalanmıştır.

Bu protokol vesilesi ile hedefler tek tek hayata geçiyor kadın istihdamın da 4. sırada yer alan Aksaray'da kadın ve genç istihdamına yönelik uygulamalı girişimcilik eğitimleri, meslek edindirme kursları düzenleniyor” denildi. İŞKUR Basın

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon