Lisanslı Depolar Devrede

 Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ile Toprak Mahsulleri Ofisi Aksaray Şube Müdürü Rifat Tutar bir araya gelerek ekim deseni, bitki gelişimi, hububat piyasaları, lisanslı depolar ve TMO alım politikaları konularında toplantı yaptı.

Lisanslı Depolar Devrede

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak yapılan görüşme hakkında yaptığı açıklamada; Aksaray ilinde 160 bin ton kapasiteli 7 adet lisanslı depo olduğunu, bunun yanında Şereflikoçhisar'da 51 bin ton kapasiteli 2 adet lisanslı depo olmak üzere TMO Aksaray Şube Müdürlüğü hinterlandında 9 adet lisanslı depoda toplam 211 bin ton depolama kapasitesi ile çiftçilere alım hizmeti verileceğini, üreticinin devreye giren bu depoları kullanmasının faydasına olacağını söyledi.

Ayrıca Ziraat Odası olarak yapılan çalışmalara destek olduklarını ve üretici adına faydalı işler ortaya çıktığını üreticinin yüzünün güleceği bir yıl olmasını istediklerini ifade etti.

"Çiftçiye Özel Destek"

Koçak, ‘‘Çiftçilerin lisanslı depolara yapacağı ürün satışlarında %2 zirai stopaj, %2 SGK ve TMO’nun geçici alım merkezlerinden aldığı %1 hizmet bedeli alınmayacak ayrıca ÇKS’de kayıtlı üreticilere lisanslı depolarda muhafaza ettikleri ürünler için 6 ay süreyle 6TL/Ton/Ay ilave kira depo kira desteği verilmekte, bunların yanında ton başına 25 TL nakliye ücreti ve 25 TL analiz ücreti desteği verilecektir’’ dedi.TMO Şube Müdürü Rifat Tutar da yapılan toplantıda TMO Aksaray Şube Müdürlüğü olarak hububat alımlarına her türlü hazırlıklı olunduğu, herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması için titizlikle çalışıldığını belirtti. Bu sene nohut ekimlerinin lokal olarak çoğaldığını nohutun arazideki gelişimi ve piyasası takip edilerek TMO’nun hazırlıklara şimdiden başladığı öğrenildi.Haber: Bayram Aksu

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon