Koçak, "Taşpınar'da Atatürk Resimleri Kaldırıldı, Mobbing Var"

 Aksaray'ın CHP'li Başkan tarafından yönetilen Taşpınar Beldesi, yapılan yerel seçimlerde AK Partili Başkan Metin Dağ ve ekibi tarafından kazanıldı. Başkan Dağ'ın göreve gelmesinin ardından belediyedeki Atatürk panolarını toplattığı, belediye personeline mobbing uyguladığı iddia edildi.

Koçak,

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Aksaray İl Başkanı Ramazan Koçak "Savaş değil seçim kazandınız. Kamu personeli emir eriniz değildir" dedi.

Koçak açıklamasında "AKP’li adayın Taşpınar Beldesi’nde seçimi kazandıktan sonraki ilk icraatı, çarşı merkezindeki aydınlatma direklerinde yıllardır Türk Bayrağı ile birlikte takılı olan Atatürk bayraklarını söküp yerine belediye logolu bayraklar takmak olmuştur. Ayrıca belediye makam odası ve personel odalarındaki Atatürk resimli ve Atatürk’ ün sözleri bulunan yeni panolar da toplatılmıştır. Yine seçim sonuçları kesinleşmeden, Seçim Kurulu seçim sonuçlarını onaylamadan, daha mazbata alınmadan 2 Nisan günü mesai bitiminden sonra belediye binası yetkisiz kişiler tarafından açılmıştır. Belediye personeli olmayan, herhangi bir vasfı bulunmayan kişiler belediye araçlarını kullanmış, başkana ve personele talimatlar vermiştir. Belediye makam odasındaki yeni alınan makam koltuğu binadan atılarak, bıçakla kesilerek yandaş birahaneye kullanması için verilmiştir. Çalışan personele günlük tuvalet temizleme nöbet çizelgesi hazırlanmıştır" dedi.

"Neden Rahatsız Oldunuz, Açıklayın?"

Atatürk'ün resminden, isminden ve sözünden rahatsızlık duyulduğuna dikkat çeken Başkan Koçak "Taşpınar’da olup bitenleri ibretle izlemekteyiz. Öncelikle Belediye Başkanı olan Metin Dağ’a şunu hatırlatmak isterim. Savaş değil, seçim kazandınız. Belediye personeli Cihan Yüksel’in emir eri değil, köle değil her biri kamu çalışanıdır. Sizi hoşgörüye, sağduyuya ve hizmete davet ediyorum. Ayrıca siz ve sizin gibi düşünenler Atatürk’ün resminden, sözünden ve isminden neden rahatsız oluyorsunuz? Açık açık anlatında da milletimiz duysun ve ona göre tercihini yapsın" dedi.

"T.C'nin Kurucu Lideri Atatürk"

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucu Lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün Birleşmiş Milletlerce yapılan tanımlamasını aktaran Koçak "Her ne kadar siz kabul etmeseniz de UNESCO’nun Birleşmiş Milletler Bilim ve Kültür Örgütü’nün 152 ülkesinin oybirliği ile yapmış olduğu ATATÜRK tanımlaması şöyledir;  Mustafa Kemal ATATÜRK, Uluslarası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir inkılapçı, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan hak ve hürriyetlerine saygılı, dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din ırk ayrımı göstermeyen, eşi olmayan bir devlet adamı  ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur. Tabelalardan ismini silseniz de, resimlerini kaldırsanız da, sözlerini yok saysanız da Atatürk’ü beyinlerimizden ve kalplerimizden asla silemeyeceksiniz. Bizler yeryüzünde var oldukça O bizim önderimiz, rehberimiz ve liderimiz olmaya devam edecektir ve Atamızın kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" ifadelerini kullandı. CHP Basın

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı