Kitap Okuyanların Sayısı Arttı

Okuyucu Sayısı Her Yıl Artıyor

Kitap Okuyanların Sayısı Arttı

Aksaray İl Halk Kütüphanesinde okuma alışkanlığı hız kazanırken gençlerinde ilgisi her geçen yıl arttığın ifade eden İl Halk Kütüphanesi Müdürü Çağatay Van, “Aksaray yerelinde modern ve çağdaş Kütüphane hizmeti vermekteyiz. 2018 yılında kitap sayımız; 38 bin 160, üye sayımız 15bin 386, ödünç alınan kitap sayısı; 24 bin 285 genel okuyucu sayımız ise 81 bin 103 oldu" dedi.  Yıl içerisinde ziyaretlerin günden güne arttığını ifade eden Van, "Kütüphanemizde sabahın erken saatlerinden akşam hizmetin son bulduğu saat 10'a kadar dolu olarak hizmet veriyoruz. Okuyucu noktasında her hangi bir sıkıntımız yok. Gün içerisinde etüt anlamında ders çalışma bulunan arkadaşlarımız ve ödünç servisinde hizmet alan vatandaşlarımızda var. Günlük 300 - 350 arası kişiye hizmet veriyoruz. Haftanın altı günü Aksaray halkına hizmet verdiklerini vurgulayan Van, Sabah 8'den akşam 10’a kadar hizmet veriyoruz. Binamızın şehir merkezinde olması bizim ve öğrenciler için büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Öğrencilerin kütüphaneye olan ilgisinden gayet memnunuz.

“Okuyucularımızın Ayağına Kadar Gidiyoruz”

Van, “Kütüphaneler genel müdürlüğünün siz kütüphaneyi gidemiyorsanız size kütüphane gelir sloganı ile başlatmış olduğu gezici kütüphane projesi ile modern donanımlı yeni bir gezici kütüphane aracımızı da hizmete geçirdik. Şehir merkezindeki kütüphanemize ulaşmaya güçlük çeken okuyucularımızın ayağına hizmet götürmeye başladık. Haftanın 5 günü 20 farklı durakta hizmet vermeye başladı. Bunun yanında beldeler ve ilçelere de hizmet veriyoruz” dedi.

Haber: Bayram Aksu

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı