Kaymakamlık Açıkladı: “Yardım Ettik”

 Eskil Küçükbozcamahmut’ta ailesiyle yaşayan ve Konya’da çalıştığı işyerinde kendini asarak intihar eden Seyit Talaşlı’nın ölümünün ardından ortaya atılan. Yardım yapılmadı iddiasına Eskil Kaymakamlığından yanıt geldi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada aileye 2018 yılında. Toplam 23 bin 145 lira yardım yapıldığı ifade edildi.

Kaymakamlık Açıkladı: “Yardım Ettik”

Aksaray Eskil’in Küçükbozcamahmut Köyünde yaşamını sürdüren Talaşlı ailesini yıkan intihar olayı ardından sosyal medya ve haber sitelerinde ortaya atılan aileye yardım yapılmadı iddiasını yaptığı açıklama ile yalanlayan Eskil Kaymakamlığı aileye 2017 yılından itibaren nakdi yarım yapıldığını duyurdu.

“Ekonomik Olarak Destekledik”

Eskil Kaymakamlığından yapılan açıklamada; “Yaşadığı ekonomik zorluklar ve babasının hastalığı nedeniyle Konya’da çalıştığı işyerinde intihar eden İlimiz Eskil İlçesi nüfusuna kayıtlı Seyit Talaşlı ile ilgili olarak; Eskil İlçe Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından şahsa ve ailesine yapılan yardımlar aşağıda çıkartılmıştır. Seyit Talaşlı’ya Kanser Hastası eşinin tedavisi ve ihtiyaç sahibi aileye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından eşinin vefatına  kadar (28.08.2017) toplam 13.146 TL, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce 3.093.69 TL nakdi ve ayni yardımlar yapılmış olup, eşinin vefatının ardından engelli çocukları ve aile ekonomik olarak desteklenmiş 2018 yılında toplam 23.145 TL nakdi yardım, 2014 yılından itibaren de aileye her yıl kömür yardımı yapılmıştır. Bunlara ek; Ailenin aylık sabit gelir; annesinin engelli aylığı: 433 TL, babasının yaşlılık maasi:543 TL, oğlunun engelli maasi:433 TL olmak üzere toplam 1409 TL gelirleri bulunmaktadır” denildi.

“Sigortasız Çalıştığı Biliniyor”

Merhum Talaşlı’nın Konya’da lunaparkta işe girdiği sigortasız çalıştığının da bilindiği belirtilen açıklamada “2018 yılı yetim öksüz projesi kapsamında; kaymakamlık tarafından çocukların odasına ev eşyası, bisiklet, tablet ve diğer istekleri yerine getirilmiştir. Ayrıca çevreden hayırsever vatandaşlar tarafından da Talaşlı’ya çeşitli yardımların yapıldığı tespit edilmiştir. Bazı basın yayın organlarınca ve kişilerce olay saptırılarak Seyit Talaşlı’ya yardım yapılmadığı için intihar ettiği şeklindeki açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır” ifadeleri kullanıldı. Kaymakamlık Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon