Kaya “Çok Yıldızlı Projeleri Hayata Geçiriyoruz”

DSİ Genel Müdürlüğüne Vekil Atandı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde Genel Müdürlük görevine, Genel Müdür Yardımcısı Kaya Yıldız vekâleten atandı.

Kaya “Çok Yıldızlı Projeleri Hayata Geçiriyoruz”

Atamanın ardından açıklama yapan DSİ Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız, “DSİ olarak bizlere düşen görev; Ülkemizin kalkınması ve muasır medeniyet seviyesine yükselmesi adına yatırımlarımızı arttırarak devam ettirmek, devletimizin bize verdiği vazifeleri en iyi şekilde yapmak için çaba sarf etmektir. Bu çerçevede ülkemizin en büyük yatırımcı kuruluşu olan DSİ’ye çok önemli görevler düşmektedir. Bu bilinçle çalışmalarımıza devam edeceğiz ”dedi.

“Kaynakları Koruma Çalışmamız Sürüyor”

DSİ’nin çalışmalarını özetleyen Kaya “Nüfus artışı, kontrolsüz sanayileşme, kentleşme ve kirlilik, sınırlı su kaynaklarımızın üzerindeki baskıyı giderek arttırmaktadır.

Günümüzde etkileri hissedilir derecede artan küresel ısınma ve iklim değişikliği de tatlı su kaynaklarımız üzerinde ilave strese sebep olmaktadır.  Tarım ve Orman Bakanlığımız, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğümüz tüm bu etkenlerin ağır yükü altında bulunan su kaynaklarımızın korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere eksiksiz olarak aktarılması maksadıyla çalışmalarını yoğun biçimde sürdürmektedir” diye konuştu.

Şehirlerimizin İçme Suyu Problemine Köklü Çözüm

 İçme suyu temininin en önemli konulardan biri olduğunu söyleyen Yıldız “81 vilayetimiz için İçme Suyu Eylem Planları hazırlanmıştır. Son 17 yılda işletmeye aldığımız 248 adet içmesuyu projesi ile 43 milyon vatandaşımıza içme suyu temin edilmiştir. Tamamlanan modern içmesuyu arıtma tesisleri ile günde 8,6 milyon metreküp AB standartlarında arıtılmış su üretilmektedir” ifadelerini kullandı.

Haber: Bekir Tosun

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı