Karabatak “ Ben Mevcut Mhp İl Başkanından Bu Görevi Daha İyi Yaparım”

“Tabipler Odasının Marjinal Yapısının Değişimi İçin Yapının İçinde Mücadele Etmeliyiz”

Karabatak “ Ben Mevcut Mhp İl Başkanından Bu Görevi Daha İyi Yaparım”

“Tabipler Odasının Mevcut Yönetimi Türk Hekimlerini Temsil Etmiyor”

 

“MHP Genel Başkanı’nın Türk Tabipler Odası hakkındaki düşünceleri yerden göğe kadar haklıdır”

Aksaray’ın gündemini her hafta belirleyen program Canlı Masa’nın konuğu olan Aksaray Tabipler Odası Başkanı Dr. Rıfkı Karabatak önemli açıklamalarda bulundu.

Aksaray Tabipler Odası Başkanı Rıfkı Karabatak Tabipler Odasının toptan kapılması yerine mevcut marjinal yapısıyla mücadele edilmesi gerektiğini belirterek “Doktorlar ülkesi ve insanları için fedakarlık yaparlar. Hiçbir doktor ülkesinin bölünmez bütünlüğünü tehdit eden terör yapılarına destek vermez. Ülkesini zora düşürecek açıklamalarda bulunmaz. Tabipler Odasının mevcut yapısının asla Türk Tabiplerini temsil ettiğine inanmıyorum. Bu yapıyı kapatmak çözüm değil. Ülkemizdeki vatansever doktorlarımızın tabipler odasına üye olması lazım. Bizler sayısal çoğunluğu elde edersek Türk tabiplerini temsil edecek yönetimi bizler seçeriz. Sayın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de anlatmak istediği budur ve tependen tırnağa bu serzenişinde haklıdır” dedi.

“2014 Yerel Seçimlerinde AK Parti Ve MHP Arasındaki Oy Farkı 100 Bindi”

“2014 Yerel seçimlerinde biz birçok etkenle mücadele ederek seçime girdik” hatırlatmasında bulunan Karabatak “2014 Yerel seçimlerinde MHP’den Aksaray Belediye Başkanı adaylığı sürecini anlatan Karabatak “Aksaray’da AK Parti ile MHP arasında 100 bin gibi bir oy farkı vardı. Bizler zor zamanlarda mücadele ettik. 5 yıla yakın MHP İl Başkanlığını yapmıştım ve Aksaray halkı ile aramda çok güzel bir bağ oluştu. Seçime girdiğimiz dönemde İlimizde başkan adayı bile olmayan bir parti il başkanlığı açtı ve ortalık karşıtı. Dönemin Emniyet Müdürü ve Valisi benden yardım istedi. Biz de çok büyük bir toplumsal olay olmasın diye HDP binası önüne giden ateşli kalabalığa yönelik bir konuşma yaptık. Bazı çevreler sonra bunu alıp o kalabalığı oraya bizim gönderdiğimizi ve sonra da olayları bizim yatıştırdığımızı iddia etti. Birçok Kürt seçmenden oy alamadık. Öyle ki benim annem Kürt ve benim yüzlerce Kürt ailesi dostum var” dedi.

Karabatak Bir taraftan FETÖ olayları yeni yeni patladı. O dönem FETÖ AK Parti karşısında kim güçlüyse o partiyi destekledi. Bu da diğer cemaatleri kızdırdı. Bir taraftan Recep Tayip Erdoğan’ı komploya kurban edilmeme algısı vatandaşın üzerinde etkili oldu. Derken 100 Bin olan oy farkını 20 bine kadar düşürdük ve seçimi kaybettik. Ama o zamanlar çok güzel tohumlar atmışım ki  şehrimizde MHP Bayrağı yükselerek dalgalanıyor. Hıfzısıhha kararları genelde merkez idare tarafından alınır” şeklinde konuştu.

“Siz Ne Kadar Karar Alırsanız Alın, Önemli Olan Kararlara Uygun Hareket Etmektir”

İl Hıfzısıhha Kurulu üyesi olan Karabatak Hıfzısıhha kararlarının genelde merkezi hükümet tarafından alındığına dikkat çekerek  “İçişleri ve Sağlık Bakanlığının Merkez’de aldığı kararları bizler illerde uyguluyoruz.  Bizim ilde aldığımız bir takım kararlar da var tabi. Ama siz ne kadar karar alırsanız alın vatandaşlarımız bu kararlara uyarsa pandemiyle mücadele ederiz. Vatandaşımız ilk aylarda koronayı çok ciddiye almadı. Zaman içerisinde kendisi ya da aileden bir yakını bu hastalığa yakalanınca işin ciddiyetini anladı. Temmuz ayından itibaren vatandaşlarımız pandemiye karşı daha çok bilinçli ve tedbirlere uymaya özen gösteriyor. Bu hastalığı hep birlikte yenebiliriz” diye konuştu.

“Ben Mevcut MHP İl Başkanından Bu Görevi Daha İyi Yaparım”

 MHP Aksaray İl Başkanlığına adaylığını açıklayıp sonra adaylıktan çekilmesinin nedenlerini de anlatan Karabatak  “Ben en zor zamanlarda Genel Başkanı’mın yanında duran, Aksaray’da MHP’nin her kademesinde fedakâr ve cefakâr bir şekilde yanında olan ve bu uğurda birçok kayıpları olmasına rağmen yılmadan MHP Bayrağı’nı elinde dalgalandıran birkaç isimden birisiyim. Bu durumu hem Genel Merkez’imiz hem de Aksaraylılar bilir. 2009 yılında 3 il başkanı adayı, 2012 yılında 2 il başkanı adayı ile olağan il kongreleri yapıldı. Bu yılki olağan kongrede pandemiden dolayı Genel Merkez’imiz ilçelerde tek adayla kongreleri yapma kararı aldı” dedi. Karabatak Aksaray il kongresinde böyle bir karar alınmadığını belirterek “Adana, Nevşehir, Kütahya ve bir çok ilde Genel Merkez’imiz çoklu adayla il kongrelerini yaptı. Ben de Adana İl Başkanımız ile görüştüm. O da aday olacağını Genel Merkez’e söylediğini sonra kendisine aday olursun denildikten sonra aday olduğunu söyleyince, ben de Genel Merkez’ime giderek oradaki MYK üyesi ve genel başkan yardımcılarımız ile görüştüm. Bana Genel Merkez’den olumsuz bir söz söyleyecek kimse yok.

Hepsiyle daha önce de çalıştım. Aday ol ya da olma diye bir telkin gelmedi ve aday oldum” diye konuştu. “Ben mevcut MHP İl Başkanı’mızdan daha iyi bir yönetim yapacağımı düşünerek aday olduktan sonra çalışmaya başladık. Bayağı da yol kat ettik. Anladım ki teşkilatımızda ve sahada ciddi bir karşılığımız var” diyen Karabatak “Seçime bir kaç gün kala Aksaray MHP İl Kongresi’ni takip etmesi için Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya’nın geleceğini öğrendim.

Kendisi ile geçmişten günümüze gelen bir dostluğumuz var. Kendisine aday olduğumu söyleyince kendisi de bana Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın Aksaray’da tek aday olduğunu söylediği ifade etti. Ben ilk defa yetkili bir ağızdan Aksaray MHP Olağan Kongresi’nin tek adayla yapılacağını o zaman öğrendim. Teşkilatımın söylediği her söz bizim için emirdir. Ben teşkilat disiplini ile bu günlere gelmiş bir dava adamıyım. Aksaray kongresinin tek adayla yapılacağını öğrendiğim andan itibaren partimin zararına iş yapmamak için geri çekildim. Bizdeki teşkilat disiplini neyi gerektiriyorsa onu yaptım” ifadelerini kullandı.

“Benim İtirazım MHP’ye Gönül Vermiş 100 Üzerinde İsmin Delege Olarak Yazılmaması”

Delege yapısı ile ilgili itirazlarına da açıklık getiren Karabatak “Aksaray MHP Olağan Kongresi’nden sonra  oluşan yönetimin isim listesinin incelendiğinde MHP’nin Aksaray’da nasıl bir oluşum içine girdiğine de dikkat çeken Karabatak “Milliyetçi Hareket Partisi’nin delegelerine bir itirazım yok. Ama orada yer almayan MHP’ye gönül vermiş, cansiparane çalışmış, Hacı Yapılcan başta olmak üzere, bu partiye, davaya maddi manevi gönül vermiş, bu uğurda birçok sıkıntı çekmiş onlarca dava arkadaşımız maalesef delege yapılmadı” şeklinde konuştu. Harun Atalay’ın Özel Haberi

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı