“Kahvehanecinin Dayanacak Gücü Kalmadı”

Aksaray Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanvekili Dede Özkaraca kahvehane işleten esnafın koronavirus tedbirleri nedeniyle bir süredir iş yapamadığını ve bu nedenle işsizlikle karşı karşıya kaldığını söyledi.

“Kahvehanecinin Dayanacak Gücü Kalmadı”

Özkaraca “Tüm tedbirlere uyarak iş yerlerini açan kahvehanecinin artık dayanacak gücü kalmadı. Bazıları da hiç açmadılar. Kahvehane esnafı zor durumda acil can suyu desteği sağlanmalı” dedi.

“Faizsiz Ötelemeli Kredi İstiyoruz”

Faizle ve ötelemeli kredilerin esnafı zor durum da bırakacağını ifade eden Özkaraca “Kahvehaneci esnafına faizli, ötelemeli kredi istemiyoruz hibe istemiyoruz.

Devletimiz tarafından acilen sıfır faizli, bir yıl ödemesiz, 36 ay vadeli en az 30 bin TL kredi imkânı sağlanmalı. Aksi takdirde kahvehaneci esnafı işyerlerini bir bir kapatıp işsizler ordusuna katılacaktır” uyarısında bulundu. Haber: Bekir Tosun

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı