Kadınlar Günü’nde Hayvanları Yemleyip Süt Sağdı

 Aksaray’da tarım ve hayvancılıkla geçimlerini sağlayan üretici kadınlar, diğer günlerde olduğu gibi kadınlar gününü de çalışarak geçirdi.

Kadınlar Günü’nde Hayvanları Yemleyip Süt Sağdı

Her yıl 8 Mart tarihinde kutlanan Dünya Kadınlar Günü tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanırken, nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray’da üretici kadınlar, kadınlar gününde de diğer günlerde olduğu gibi çalışarak geçirdi. Kendi günlerinde de ahırda hayvanlarının bakımını üstlenen kadınlar, aynı zamanda ev işlerini de yapıyor.

“Bizim İçin Her Zamanki Gibi Bir Gün”

Kadınların hatırlanmasının çok güzel olduğunu söyleyen hayvancılıkla uğraşan Özden Gümüşsoy (44), “Biz burada hayvancılık yapıyoruz. Eşimle birlikte çalışıyoruz. Çalışan hanımlarda var. Özel sektörde, devlet memurluğunda çalışan kadınlarda var. Kadınların hatırlanması güzel bir şey. Kadınlar günü de olsa biz hayvancılıkta sürekli çalışmamız gerekiyor. Bugün tatil yapalım gibi bir lüksümüz yok. Yine hayvanlara giriyoruz. Ama kadınların hatırlanması güzel bir şey. Bizim için her zamanki gibi bir gün. Yani bir değişiklik yok. Ama böyle bir günün olması güzel bir şey” dedi.

“Her Başarılı Erkeğin Arkasında Bir Kadın Vardır”

Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın olduğunu belirten Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan ise, “Bütün kadınların kadınlar günü kutluyorum. Hepsine saygılarımı sunuyorum. Tabi kadınsız bir şeyin olması imkânsızdır. Kadının elinin değdiği her şey genellikle hepsi güzeldir. Çünkü kadın erkeklere nazaran biraz daha titiz, daha temizdir.

Kadınlar gerçekten bu işi bilen insanlar. Kadınlarında değerli olduğunu ve bizim yanımızda olduklarını bilmemiz bize huzur veriyor, duygulandırıyor. Tabi şöyle bir baktığımızda her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” dedi.Haber: Dilek Eyüboğlu

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon