Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Özan Oldu

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı olarak Aksaray Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu seçimi ATSO’da gerçekleşti.

Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Özan Oldu

Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan seçimde, Kadın Girişimciler Kurulunun yeni dönemdeki Başkanı oyların çoğunluğunu alan Berrin Özan seçilirken, Başkan Yardımcılıklarına Sedef Özdal, Tuğba Bozkurt, Yasemin Akın, KGK üyeleri sonucun Aksaray İş Dünyasına hayırlı olması temennisinde bulundu. İl İcra Kurulu Üyeliklerine Başkan ve Başkan Yardımcılarının yanı sıra, Demet Peker Öztürk, Çiğdem Er, Dilek Eyüboğlu, Döndü Çelik, Ebru Ayşe Arcan, Havvanur Aybüke Belpınar, Keziban Dilmaç, Melek Dayanaklı, Oya Güney, Ümmiye Gamze Akpınar ve Zeliha Seçkin seçildi.

“Toplumu Kadın Kurar”

Aksaray’da Kadın Girişimciliğin önemini artırarak çalışmalar yapacaklarını belirten Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berrin Özan, yaptığı açıklama da; “Yuvayı kadın kurar sözü ne kadar doğruysa toplumu da aslında girişimci kadınlar kurmaktadır. Kadınlarımız evin merkezinde olduğu gibi hayatın da merkezindedir. Günümüz Dünyasında da hayatımızın en önemli merkezlerinden biri de iş dünyasıdır. Biz kadınlar evde geçirdiğimiz vaktin daha çoğunu işyerlerimizde geçiriyoruz.

O zaman Aksaray Kadın Girişimcilerini kendi fıtratlarındaki meslek gruplarının başına geçirmek için çareler bulmak zorunda ve şehrimiz genelinde Kadın Girişimciliğin önemini artırmalıyız. Türkiye’de kadın çalışanlar ile ilgili yapılan çalışmalar, girişimci iş kadınlarının yarısından fazlasının ticaret sektöründe girişimci olduğu, genellikle 30-39 yaş diliminde yer aldığı ve yarısına yakınının eğitim düzeyinin sadece lise eğitimi düzeyinde kaldığı ve genellikle kentli olduklarını ortaya koymaktadır. Bizler başta eğitim olmak üzere her alanda Kadınlarımızın sayılarını artırmalıyız.30 – 39 aralığında olan yaş sevilerini 20’li yaşlara indirmek için çalışmalı ve kadınlarımızı teşvik etmeliyiz” dedi.

“Ortak Aklın gücüyle çalışacağız”

Başkan Özan ayrıca “Kadınların gerek haneye ek gelir sağlamak ve gerekse ücretli işlerde çalışma çabalarının artması onların ekonomik faaliyetlere girişini hızlandırmalıyız. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz başta olmak üzere Ticaret ve Sanayi Odamız, Ticaret Borsamız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız ile Koordineli bir şekilde hareket ederek ATSO Başkanımızın Cüneyt Göktaş’ın tabiri ile Ortak Aklın Gücüyle birlikte hareket etmeliyiz. Bu anlamda yaptığımız ve üyelerimizin desteğini ile geldiğimiz Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu seçimimizin şehrimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. ATSO Basın

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı