İyi Parti Adayı Türemiş, “25 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacağız”

 31 Mart Yerel Seçimlerine doğru Kanal 68 TV’de Seçim Özel Programı’na konuk olan İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Özhan Türemiş, Usta Gazeteci Recep Turan’ın sorularını cevapladı. Yaklaşık 1,5 saat canlı yayınlanan programda projelerini de anlatan İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Türemiş’in programı yoğun ilgi gördü.

İyi Parti Adayı Türemiş, “25 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacağız”

“Laf olsun diye proje yapmadık. Bizim projelerimiz 7 den 70’e toplumun her kesimini kucaklıyor”

Aksaray’ın Ulusal Televizyon Kanalı 68 TV’de Seçim Özel Programı’na katılan İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Türemiş 1,5 saat süren, canlı yayınlanan programda projelerini anlattı. Türemiş’in canlı yayın performansı, konuya hakimliği ve konuşması izleyicilerden tam not aldı. Türemiş “Aksaray Belediyesinin yetki ve sorumlu olduğu alanlar içinde hazırladığımız projelerimiz arasında 25 bin kişiyi istihdam etme sözümüz var” açıklamasında bulundu. Aksaray Belediyesinin gerek maddi gerekse insan kaynakları konusunda durumunun gayet iyi olduğuna değinen Türemiş “Belediye çalışanlarımız bilsin ki verilen hak geri alınmaz. Herkes işinde ve konumunda kalacak. Ama vatandaşa hizmet konusunda bizler gelince hepimiz biraz daha fazla çalışacağız” dedi. Programda projelerini de tanıtan Türemiş “Bizler laf olsun, bizim de birkaç projemiz olsun diye proje yapmadık Yaptığımız bütün projler için çok sağlam bir ekiple çalıştık. Şehrimizin istek ve eksiklerinden yola çıkarak toplumun her kesimini ilgilendiren projeler yaptık. Bugün projelerimiz de pazar esnafından sanayicimize 7 yaşından 70 yaşına kadar olan her ferdimize hizmet edecek”  diye konuştu.

“1 Nisan sabahı göreve geldiğimiz günden itibaren 220 bin kişinin belediye başkanı olacağım” diyen Türemiş “Yapacağımız her işi istişare ederek yapacağız. Projelerimiz kanun değil. Projelerimizi masaya koyar, eksik ya da ilave edilmesi gerekenler varsa tartışır hep birlikte değerlendirir, uygularız. Artık öyle ben yaptım oldu ya da şehri yapboz tahtasına çevirmeye son vereceğiz” açıklamasında bulundu.

“Belediye Personelimiz Rahat Osun Verilen Hak Geri Alınmaz”

Usta Gazeteci Recep Turan’ın sorularına içtenlikle cevap veren Türemiş Turan’ın “25 Bin kişiye istihdam sağlayacaksınız bunu nasıl yapacaksınız? Sorusuna, “Aksaray Belediyesinin kaynaklarını daha verimli kullanacağız. Makam araçları artık olamayacak. Boş yere harcanan milyonlarca senin benim paramın israfının önüne geçeceğiz. Bizler kalifiye personel yetiştirme kursları ile iş arayan hemşehrilerimizi Devlet kurumlarımızla ortak çalışmalar yaparak başarı ile mezun oldukları iş kollarında iş sahibi yapacağız. Kolunda mesleği olan, bir altın bileziğe kavuşturduğumuz hemşehrilerimizi belediyemizin referansıyla işverenlerle buluşturacağız. Bizim en büyük sıkıntımız imtiyaz sahibi kişilerin yakınlarını istihdam ederken, yaptığı iş ile hiçbir alakası olmayan kişileri iş sahibi yapıyor olması. O da zamanla farklı konumlara geliyor. İşe alınan yüzlerce insan işi ile alakalı iş yapıyor ve biz sürekli işçi alımı yapıyoruz. Bizim tek derdimiz adama göre iş değil, işe göre adam olacak” şeklinde konuştu. Haber: M. Erhan Bölükbaş

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon