İşkur’la Hayatı Değişti

 İŞKUR Genel Müdürlüğünce engelli ve eski hükümlü vatandaşlara yönelik kendi işlerini kurma projesi kapsamında yılda iki defaya mahsus olmak üzere engellilere 50.000 TL, eski hükümlülere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe projeleri destekleri sürdürülüyor.

İşkur’la Hayatı Değişti

Bu kapsamda yapılan başvurular ile ilgili açıklamada bulunan İŞKUR yetkilileri “Aksaray ilimizin Ortaköy ilçesinde ikamet eden engelli vatandaş 51 yaşında, 3 çocuk annesi Müşerref Şentürk, Aksaray Çalışma ve İş Kurumu tarafından düzenlenen Girişimcilik Eğitim Programından sertifikasını alarak kendi işini kurma projesi kapsamında İŞKUR Müdürlüğüne müracaatta bulunmuş ve sonrasında İŞKUR Genel Müdürlüğünce projesi kabul edilmiştir. Kendi işyerini açması amacıyla 50.000 TL hibe desteği verilmiş ve Gül Hane isminde işyerini Ortaköy ilçesinde açarak kendi işinin patronu olmuştur” denildi.

İstihdam Engel Tanımıyor

İstihdam ve katma değer vererek kadın girişimciliği açısından çevresindekilere rol model olan Müşerref Şentürk, İŞKUR tarafından engellilere yönelik 50.000TL’ye kadar Hibe kredi sayesinde kendi işyerini açtığını ve çevresindeki engelli vatandaşlarımızı cesaretlendirdiğini belirterek “Her zaman engelli ve kadınlarımızın yanında olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk hanımefendiye, İŞKUR Genel Müdürü Sayın Cafer Uzunkaya’ya ve Aksaray İŞKUR ailesine teşekkür ederim. Aksaray Engelli Hibe Projelerine başvuran 82 kardeşime 2018 yılında yardımcı oldu. Hepsinden Allah razı olsun. Bu sayede artık kendi işimin patronu oldum ve istihdam üretiyorum. Bundan daha güzel bir mutluluk olabilir mi? İŞKUR bana umut oldu” ifadelerini kullandı.

Ev Hanımıyım Demeyin, Kendinize Güvenin

Şentürk “Hayallerimde hep kendi işimi kurmak vardı. İnternette İŞKUR’un girişimcilik haberlerini okudum. Bende girişimci iş kadını olmak istedim. Fikrimi İŞKUR’la paylaştım. Projemi desteklediler. Kursa katıldım ve projemi verdim. 50.000TL’ye kadar destek verdiler. İŞKUR olmasaydı, bu işi kurmazdım. Ev hanımıyım demeyin, kendinize güvenin” dedi. Haber: Fatıma Esra Öz

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon