İşkur Ve Sgk Müdürleri Merak Edilenleri Ekspotv’ye Anlattı

 Anadolu Ekspres Gazetesini ziyaret eden İŞKUR Müdürü Mahmut Akkuş ve SGK Müdürü Bilal Akgün gazetemiz imtiyaz sahibi Harun Atalay’a önemli açıklamalarda bulundu. Expo TV’ye demeç veren Akkuş ve Akgün merak edilenleri yanıtladı.

İşkur Ve Sgk Müdürleri Merak Edilenleri Ekspotv’ye Anlattı

İŞKUR Müdürü Akkuş yaptığı açıklamaca Toplum Yararına Proje (TYP) konusunda Aksaray’dan önemli bir talep geldiğini söyledi. 6 bin Aksaraylının TYP’den yararlanmak için başvuruda bulunduğunu ve birçoğunun göreve başladığını dile getiren Akkuş İstihdamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı yoldan ilerlediklerini kaydetti.

Sokakta mendil satan çocuk işçilerin durumlarının da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme getirildiğini ve bu yolda bir proje başlatıldığını belirten Akkuş “Bu durumun önlenebilmesi için İŞKUR bu çocukların aileleri ve SGK ile birlikte ortak bir çalışma yapıyor. Yakın zamanda sokakta çalışan çocuk işçi kalmayacak” dedi.

“Tam Kapasite Çalıştık

Kurumsal açıdan tam kapasite hizmet vermek için mesai mevhumu gütmeden çalıştıklarını dile getiren Akkuş “Kimseyi mağdur etmeden tüm imkânlardan yararlanmaları için kurum olarak tam kapasite çalışıyoruz. Memurlarımız fedakârlık ediyorlar” dedi. Okulların açılmasıyla istihdam konusunda çalışmaların hız kazanacağını da belirten Akkuş İŞKUR üzerinden istihdamın sürdüğünü dile getirdi.

20 Milyon Liralık Mahsuplaşma

SGK İl Müdürü Akgün ise Şubat ayı sonuna kadar SGK prim borçları olan kurumların yapılandırılmasının uzatıldığı müjdesini vererek borcundan dolayı imkânlardan kuruluşların artık bu imkânlara kavuştuğunu söyledi. Akgün “Yapılandırma süremiz şubat sonuna kadar uzatıldı. Vatandaşlarımız KOSGEB gibi imkânlardan yararlanmak için borcu yoktur kâğıdı almakta güçlük çekiyorlardı ve yararlanamıyorlardı. Ama artık yararlanabiliyorlar.

Bir de SGK’ya düzenli prim borcu ödeyen, geçmişten günümüze gelen firmalardan 1800 kişi mahsuplaşma konusunda kurumumuza müracaat etti. İlimizde yaklaşık 20 milyon liralık bir mahsuplaşma yapıldı. Talep yoğunluğu nedeniyle yeni bir birim oluşturduk. Kısa sürede hak sahiplerine hizmet verdik” devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. Haber: Dilek Eyüboğlu

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon