İşkur Teşvikleri Anlattı

Aksaray İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Bilal Akgün 2019 yılı teşviklerini anlatmak için Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Programa İl Sağlık Müdürü Cengizhan Kılıçaslan,  Süt Birliği Başkanı Esat Zengin, Koyun ve Keçi Yetiştiriciler Birlik Başkanı Mahmut Aktürk katıldı.

İşkur Teşvikleri Anlattı

İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş “Çalışma hayatında milli seferberlik kapsamında 2017 yılında Cumhurbaşkanımızın talimatıyla başlatıldı. 2017 artı bir istihdam, 2018 de artı iki istihdam ve 2019 yılında da Türkiye genelinde iki buçuk milyon istihdam hedefi var. ‘Burası Türkiye burada iş var sloganıyla’ geçtiğimiz gün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Hanımefendinin açıklamasıyla birlikte ilimizde istihdam seferberliğini başlatıyoruz. Ziraat odası her zaman yanımızda oldu, sahada birlikte çalışarak köylere kadar uzandık. Hedefimiz ilimizde aktif iş gücü programlarımızı teşviklerimizi, desteklerimizi anlatabilmek. Ciddi ve güzel tekliflerimiz var örneğin 3 ay maaş desteği ve geçen yıl olduğu gibi 12 ay sigorta, gerek vergi gerekse sigorta primi desteği devletimiz tarafından karşılandığı teşvik söz konusu. Amacımız burada istihdamı çok kısa sürede artırabilmek.01 Şubat ile 30 Nisan tarihleri arasında bu teşviklerden bütün işverenlerimiz yararlanabilirler. Yanlarında çalışan sayısı kaç olursa olsun bu teşvikimizden yararlanabilirler. Kısa çalışma ödeneğiyle, ilave istihdam teşviği,3 ay bizden teşviki, vergi ve sigorta pirimi desteği ile gerek İŞKUR’un gerek Sosyal Güvenlik kurumumuzun teşvikleri var bunları hep birlikte anlatacağız” dedi.

“İş Verenleri Ziyaret Edeceğiz”

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Bilal Akgün ise “Cumhurbaşkanımız işsizliğin azaltılması ve istihdamın arttırılması amacıyla 7 Şubat 2017 tarihinde çalışma hayatında milli seferliği başlattı. İşsizliğin azaltılması ve iş gücü piyasasındaki maliyetlerin azaltılması amacıyla sosyal güvenlik kurumu olarak ta birçok teşvik uygulanmasına başlanmıştır.

Bizlerde bu teşviklerin anlatılması amacıyla buradayız. Birçok işvereni ziyaret ederek teşviklerimizi anlatacağız” ifadelerini kullandı. Ziyaret Odası Başkanı Emin Koçak, “İl Müdürlerimiz göreve geldikten sonra bizlere her konuda destek oldu. Ziyaretlerinden dolayı müdürlerime teşekkür ediyorum” dedi. Haber: Dilek Eyüboğlu

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı