İşkur Müdürü Akkuş’tan İşveren Ve İşçilere Müjde

 Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Koronavirüs salgını nedeniyle olumsuz etkilenen işçiler için 4 bin 800 TL destek ödemesi yapacak Konuyla ilgili Gazetemize açıklamada bulunan İŞKUR Aksaray İl Müdürü Mahmut Akkuş Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR), Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik zorluk yaşayanlar için Kısa Çalışma Ödeneğini devreye aldığını söyledi.

İşkur Müdürü Akkuş’tan İşveren Ve İşçilere Müjde

Koronavirüs salgınına karşı tedbirlerini her geçen gün artıran ve bu anlamda ciddi ve başarılı bir sınav veren ülkemizin, son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Çankaya'da gerçekleştirilen  'Koronavirüs' toplantısının ardından ekonomik tedbirler paketini de yürürlüğe koyduğunu hatırlatan  Akkuş “Cumhurbaşkanımız, Koronavirüs pandemisi nedeniyle faaliyetleri duraksayan ve hatta durma noktasına gelen işletmelere 'İstihdama Devam' şartıyla Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında destek verileceğini duyurmuştu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki İŞKUR, vatandaşa 4 bin 800 TL'ye kadar kısa çalışma ödeneği sağlayacak” açıklamasında bulundu.

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği Nedir? 4 Bin 800 TL’ye Kadar Destek

İŞKUR İl Müdürü Akkuş  “Kısa Çalışma Ödeneği, genel ekonomik, sektörel veya bölgesel bir kriz ya da zorlayıcı sebeplerle işyerinde çalışma süresinin önemli ölçüde azaltılması veya durdurulması halinde başvurulabilen istihdamın devamlılığını sağlamaya yönelik bir uygulamadır. Kısa çalışma ödeneği ile işçilerini yukarıda sayılan nedenlerle çalıştıramayan işverene, işçilerine ödeyeceği maaş için destek vermek amaçlanmaktadır” diye konuştu.

“İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğine Başvurular Başladı”

Başvuruların başladığını duyuran Akkuş işverenlerin Kısa Çalışma Ödeneği için İŞKUR’a başvuruda bulunması gerektiğini hatırlatarak “Başvurular başladı. Başvurunun ardından İŞKUR bünyesindeki İş Müfettişleri gerekli incelemeleri yaparak taleplerin uygun olduğuna kanaat getirirlerse işverene kısa çalışma ödeneği ödenecek” şeklinde konuştu.

Kısa Çalışma Ödeneği Kaç TL? İşçi Başına Kaç TL Ödenecek?

İşçileri ödemeler hakkında da bilgilendiren Akkuş “Asgari ücretli çalışanlar için kısa çalışma ödeneği, 2.943 TL, vergiler düşüldüğünde ise 1.752,40 TL olarak ödenecek. 4 Bin TL brüt ücretle çalışan işçi için vergi düşüldüğünde 2.381,78 TL, 7 bin TL brüt maaşla çalışan bir işçi için ise vergi düşüldüğünde 4.380,99 TL kısa çalışma ödeneği ödenecek” ifadelerini kullandı. Harun Atalay’ın Özel Haberi

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı