İşkur İle Hayalleri Gerçek Oldu

Aksaray’ın Gülağaç İlçesinde Eski Hükümlü Muhterem Uzun Aksaray Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katıldı. Kursu başarıyla tamamlayıp, İŞKUR tarafından Engelli ve Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma Projesi kapsamında 50 bin TL'ye kadar verilen destekle köyünde sera kurarak girişimci oldu. Serada kudret narı, altın çilek ve pepino gibi farklı ürünlerin yanı sıra domates, marul, maydanoz, tere, dereotu yetiştirecek Uzun çevresindekilere de örnek oluyor. 60 engelli ve eski hükümlü önce hayalini sonra İŞKUR desteği ile kendiişlerini kurdular. Aksaray genelinde 60 engelli ve eski hükümlü İŞKUR tarafından verilen desteklerle kendiişlerinin patronu oldular.

İşkur İle Hayalleri Gerçek Oldu

 Bunlardan biri de Gülağaç ilçesinde yaşayan Muhterem Uzun. Bilhassa katma değeri yüksek Kudret narı, Altın çilek ve Pepino yetiştiriciliği yapan Muhterem Uzun "Tropikal meyvelere her geçen gün ilginin arttığı görüyorum. En çok talep ise kudret narı, altın çilek ve pepinoya geliyor. Pazar sürekli büyüyor.İŞKUR ile kendi işimin patronu oldum. İŞKUR her zaman yanımda oldu. Benim gibi cesaret ederek toplamda 60 arkadaşımız Aksaray da çalışma hayatı içerisinde çeşitli sektörlerde girişimci olarak yer alıyor. Temennim bu çalışmaların herkese örnek olmasıdır. Bize bu imkânları sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a, İŞKUR İl Müdürlüğü'ne çok teşekkür ediyorum. Allah devletimize zeval vermesi” dedi.

Engelli Ve Eski Hükümlülere 50.000 TL’ye Kadar Hibe Desteği

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Mahmut Akkuş ise "Dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan engelli ve eski hükümlülere yönelik Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 50 bin TL'ye kadar hibe desteği verilmekte, Geçtiğiniz dönem 60 proje başarılı bulunarak ilimiz engelli ve eski hükümlü hibe projelerinde Türkiye 1.siolmuştur. Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlarımız iş arayan değil, işveren olarak çalışma hayatı içerisinde kendi işlerinin patronu olarak yer alıyorlar.

Farklı sektörlerde kendi işinin patronu olan vatandaşlarımız il ve ilçelerimizde dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan vatandaşlarımıza rol model oluyorlar. Aynı zamanda istihdama ve ülke ekonomisine katkı veriyorlar. Engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımız uygulamalı girişimcilik eğitimi kursları için İŞKUR'a müracaat etmeleri gerekiyor. Bu sertifikaya sahip vatandaşlarımız önümüzdeki günlerde tarihinde gerçekleşecek olan engelli ve eski hükümlü hibe desteği için müracaat edebilirler” ifadelerini kullandı. İŞKUR Basın

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı