İşbaşı Eğitim Programı İle Yüzlerce İstihdam

 Aksaray Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR) İl Müdürlüğünce “Burası Aksaray Burada İş Var” sloganıyla istihdamın artırılması kapsamında Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet yürüten firmalarla işbaşı eğitim programı protokolü imzalanmaya devam ediyor.

İşbaşı Eğitim Programı İle Yüzlerce İstihdam

Bilhassa işgücü piyasasında işverenlerin nitelikli eleman ihtiyacı işbaşı eğitim programları marifeti ile karşılanıyor. Özellikle son 1 hafta içerisinde 150 kişilik istihdam gerçekleştiği bildirildi. Yapılan açıklamada “Kursiyerlerimiz bir taraftan mesleki deneyim ve tecrübe kazanırken, bir taraftan da günlük 77,71 TL, Öğrenciler için 58,27 TL, İşsizlik ödeneği alanlar için 38,85 TL ödeme yapılıyor” denildi.

8 Ayda 800 İstihdam

Gençlerin işbaşı eğitim programı kapsamında teşvik bilgilerine pratik ekleyerek İŞKUR sayesinde özel sektör marifetiyle edindikleri deneyimlerine özgeçmişlerinde yer verebileceklerini belirten Yetkililer “Bununla birlikte işbaşı eğitim programı kapsamında kursiyer olarak başlayan vatandaşlarımızın genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri de İŞKUR tarafından karşılanıyor. İşbaşı Eğitim Programları imalat sektörleri için en fazla 6 ay diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay maaş ve sigorta desteği olarak uygulanmaktadır. Daha detaylı bilgi için www.iskur.gov.tr adresi ve bizzat İŞKUR'a müracaat ederek bilgi edinebilirler” dedi.

Çalışan Annelere 400 TL Çocuk Bakım Desteği

Ayrıca kurslar kapsamında 2 ile 5 yaşında çocuğu olan çalışan annelere 400 lira Çocuk Bakım Desteği, İşte Anne Programı kapsamında ise 0 ile 15 yaş arası çocuğu olan annelere ise günlük 80 TL ödendiği vurgulandı. İŞKUR Basın

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı