İki Haftada İki Kütüphane

Atalay, “Verdiğimiz Vaatleri Yerine Getirmenin Gururunu Yaşıyoruz”

İki Haftada İki Kütüphane

16. Dönem Öğrenci Meclisi Başkanı Kaan Recep Atalay Meclis Başkanlığı seçim sürecinde verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye devam ediyor. Başkan Atalay öğrencilere verdiği Kütüphanesi olmayan 3 okula kütüphane yaptırma sözünü tutarak geçtiğimiz hafta içerisinde ilk olarak 300 kitapla Sultanhanı Yunus Emre İlköğretim Okuluna, Şehit Eren Bülbül ismi verilerek kütüphane kurmuştu. Atalay kütüphanelerin ikincisini ise Sarıyahşi Hacı Mehmet Cömert Çok Programlı Anadolu Lisesinde Fırat Yılmaz Çakıroğlu ismi verilerek 700 kitapla kurulmasını sağladı.

Ekip arkadaşlarıyla birlikte kısa sürede topladıkları kitapların kontrol edilmesini sağlayan 16. Dönem Öğrenci Meclisi Başkanı Kaan Recep Atalay, “Biz seçime giderken birçok konuda çalışmalar yapacağımızı vadetmiştik. Onlardan bir tanesi de kütüphanesi olmayan köy, kasaba ve ilçe okullarımızdan 3’nü tespit edip, eksikliklerini gidermekti. Başlattığımız kampanyaya Merkez okullarından destek aldık. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte merkezdeki okullarda toplanan kitapları toparlayıp tasnif ettikten sonra ilk olarak Sultanhanı Yunus Emre İlköğretim Okulu Müdürlüğüne teslim ettik. Okulda kurduğumuz kütüphanemize Şehit Eren Bülbül ismini vererek adını ölümsüzleştirdik. Dün ise 700 kitapla Sarıyahşi Hacı Mehmet CömertÇok Programlı Anadolu Lisesine Fırat Yılmaz Çakıroğlu ismini verdiğimiz kütüphanemizin açılışını gerçekleştirdik” dedi.

“Destek İçin Teşekkür Ediyoruz”

16. Dönem Öğrenci Meclisi Sarıyahşi İlçe Başkanı Emre Aktaş, “Okulumuzda bulunan kütüphanemize getirilen bu kitaplar okulumuza ve okuyan öğrenci arkadaşlarımıza büyük değer katacak. Öğrenci arkadaşlarımız boş zamanlarında okuyacağı kitapların olması çok önemli. Böylesi güzel bir çalışma yaparak okulumuza 700 adet kitap kazandıran kıymetli Öğrenci Meclisi Başkanı Atalay’a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

“Kütüphanelerin İsimleri Şehit Eren Bülbül Ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu Oldu”

Son kütüphane için de çalışmalarını hızlandırdıklarını belirten Öğrenci Meclisi Başkanı Atalay, “Bu iki şehidimizin isimlerini okullarımızdaki iki güzel kütüphanede yaşatmak için verdik. Yardımlarından dolayı bütün öğrenci arkadaşlarıma ve çalışmalarımızda bizlere her zaman destek olan Aksaray Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfına teşekkür ederim”  ifadelerini kullandı.Haber: Bayram Aksu

 

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı