Hububat Ekili Arazilerde Çimlenme Ve Gelişim Kontrolü Yapıldı

 Aksaray Tarım ve Orman Müdürlüğü hububat ekimleriyle ilgili çalışmalara hız verdi.

Hububat Ekili Arazilerde Çimlenme Ve Gelişim Kontrolü Yapıldı

İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada  “Tohum çimlendirilmesiyle ilgili çalışmaları yetiştiriciliğin ilk aşaması tohum ekilmesi ve bunların uygun koşullarda çimlendirilmesidir. Bunun yanı sıra, tohum ekiminden sonra çeşitli teknik hatalar ve tohumun iç ve dış yapısından kaynaklanan çeşitli faktörler nedeniyle çimlenmenin olmaması veya çimlenmede gecikme gibi olumsuzluklar ile karşı karşıya kalınmaktadır” denildi.

Kontroller Yapıldı

“Aksaray Ekecik Bölgesinde yetişen arpa, buğday ekili kıraç ve sulu arazilerde tohumlarda çimlenme ve çıkış kontrolleri İl Müdürlüğümüzce yapıldığını ifade eden açıklamada “İncelemeye İl Müdürümüz Bülent Saklav, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürümüz Mehmet Ercan ve Teknik personellerde katıldı” ifadelerine yer verildi.

“Her Şeyin Yolunda Gitmesini Temenni Ediyorum”

İncelemelerde bulunan İl Müdürü Bülent Saklav ise “İlimizin de içinde bulunduğu İç Anadolu Bölgesinde Hububat tohumlarımızın toprakla buluşma dönemleri Ekim ve Kasım aylarıdır.

Aralık ayında yerinde yaptığımız tarla kontrolleri neticesinde genel itibariyle çıkışların gayet sağlıklı olduğu görülmüştür. Bundan sonraki süreçte de her şeyin yolunda gitmesini umut ediyorum’’ dedi. Haber: M. Erhan Bölükbaş

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon