“Herkes Elini Taşın Altına Koymalı”

 Ankara’da yaşayan Aksaraylı hemşeri, bürokrat ve iş adamları 2. Geleneksel iftar programında bir araya geldi. Ticaret Borsası ile Ticaret ve Sanayi Odası, Başkent Aksaraylılar Platformunun ev sahipliğinde düzenlenen İftar yemeğinde bir araya geldi.

 “Herkes Elini Taşın Altına Koymalı”

Düzenlenen programa İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel, Önceki Dönem Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı, Eski Milletvekilleri Mahmut Öztürk, Osman Ertuğrul, Ortaköy, Ağaçören, Eskil, Sultanhanı Belediye Başkanları, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, Başkent Aksaraylılar Platformu Başkanı Ahmet Dabanlı, Müteahhitler Birliği Başkanı Fatih Güneş ve çok sayıda Ankara’da yaşayan Aksaraylı bürokrat ve iş adamı katılım gösterdi.

Aksaray’ın geleceğine yönelik çalışmaların konuşulduğu programda açılış konuşmasını yapan Başkent Aksaraylılar Platformu Başkanı Ahmet Dabanlı; “Türkiye’nin Başkenti Ankara’daki Aksaraylılar olarak geçtiğimiz yıllarda faaliyete geçmemiz ile birlikte hızlı bir şekilde organize olarak gerek ulaştığımız hemşeri sayımızda gerekse faaliyetlerimizde büyük artışlar olmuştur. İlk olarak 20’li rakamlarda iken bugün 300’ün üzerinde Aksaraylı hemşerimiz ile birlikteyiz.  Aksaray’da kamu kurum ve kuruluşlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve İş Adamlarımız ile koordineli bir şekilde hareket ediyoruz. Bizlere sonuna kadar desteklerini veren ve bizleri yalnız bırakmayan ATSO Başkanımız Cüneyt Göktaş’a, Borsa Başkanımız Hamit Özkök’e, Başkent Aksaraylılar platformu olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyerek platformun yaptığı ve yapacağı faaliyetlerden bahsetti.

ATSO Başkanı Göktaş “Aksaray İçin Herkes Elini Taşın Altına Koymalı”

Ankara’da Aksaraylı Bürokrat ve İş Adamları ile bir araya gelmekten onur duyduklarının altını çizen ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş; “Başkent Aksaraylılar platformu olarak bugüne kadar Ankara’da şehrimizi en iyi şekilde temsil eden sizlere her türlü desteğin verilmesi gerektiğinin bilincindeyiz fakat sizlerden de isteğimiz hızla büyümekte ve gelişmekte olan Aksaray’a yatırımlar ve ihtiyaçlar noktasında gerekli adımların atılmasına destek olmanızdır.

Göreve geldiğimiz gün üyelerimize verdiğimiz sözlerimizin gerçekleşmesi adına tüm çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Yeni bir organize sanayi bölgesinin kurulması, Aksaray belediyesi ve odamızın birlikteliği ile modern bir mobilyacılar sitesinin inşa edilmesi, ilçelerimizde sanayi kentlerinin yenilenmesi ve üzerinde en çok durduğumuz projelerin başında gelen güneş enerjisiyle seracılık alanının gerekli desteği alarak, yatırıma kazandırılması için çalışıyoruz. İşte bu noktada bir şeyin altını çizmek istiyorum.  Bilmenizi istiyorum ki “Aksaray’ı gelecek Türkiye’nin sanayi, turizm, tarım, hayvancılık şehri yapmak” bizlerin olduğu kadar sizlerin de elindedir. Bu anlamda elimizi hepimizin birlikte taşın altına koyarak çalışmalar yapmalı, projeler üretmeli, devletimizin yatırımlarını artırmasını sağlamalıyız” dedi.

Ticaret Borsası Başkanı Özkök “Birlikte Güçlüyüz”

Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’te; “Kurulduğu günden bu yana Ankara’da şehrimizi en iyi şekilde temsil eden Başkent Aksaraylılar platformu ile koordineli bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Her yıl hem Aksaray’da hem de Ankara’da bir araya gelerek ilimizin geleceğine yönelik adımlar atıyoruz.  Aksaray’da gerek Tarımın gerek Sanayi’nin gerekse de Hayvancılığın gelişmesi ve büyümesi adına projeler üretilmesi ve Ankara’da bu projelere desteklerin verilmesi noktasında kararlar aldık. Birlik ve beraberliğin temsili olarak attığımız bu adımlar ilerleyen dönemlerde şehrimize yönelik olarak meyvelerini mutlaka verecektir.  Ayrı gayrının olmadığı bir ortam inşa edebilmek ve ortak aklın gücüyle hareket etmek adına atılan bu adımlar son derece önemli ve yerindedir. Bizler Aksaray’ın her alanda gelişme göstermesi ve bulunduğu stratejik konumunda önemini kullanabilmesi adına her türlü desteği vermeye hem Ticaret ve Sanayi Odamız hem de Ticaret Borsamızla her daim hazır durumdayız. Bu noktada düzenlenen bu organizasyonda yapacağımız istişareler bizlerin önünde yol gösterici olacaktır ”dedi.

Milletvekili Erel “Uzayan Kol Bizden Olsun”

İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel ise yaptığı konuşmasında, Aksaraylıların birbirlerini çok sevmesi gerektiğini, çok övmeleri gerektiğini söyledi.  Erel “Uzayan Kol Bizden Olsun” hemşericilik duygularımızı geliştirildim. Gönül bağımızı kopmayacak şekilde kuvvetlendirelim.  Yaklaşmakta olan Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Program, Aksaray’ın il olmasında büyük emekleri olan değerli büyüğümüz Mehmet Altınsoy Anısına Ailesine verilmek üzere Başkent Aksaraylılar Platformu Başkanı Ahmet Dabanlı’ya plaket takdim etmesi ile son buldu. Borsa Basın

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı