Hayvan Pazarında Kurban Hareketliği Başladı

Türkiye’nin önemli hayvancılık merkezlerinden biri olan Aksaray’da, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla hayvan pazarlarında kurban hareketliliği yaşanıyor.

Hayvan Pazarında Kurban Hareketliği Başladı

Kentte, uzun ve zahmetli bir sürecin ardından hayvanlarını Kurban Bayramı’na hazır hale getiren besiciler, emeklerinin karşılığını alabilmek umuduyla sabahın ilk saatlerinden itibaren Hayvan Park Yeri ve Canlı Hayvan Borsasının yolunu tutuyor.

Başkan Yerli Bayram Öncesi Uyardı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban alıcılarına uyarıda bulunan Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Kani Yerli, “Aksaray’da yeterli sayıda kurbanlık var. Dışarıdan kurbanlık gelmesine gerek yok. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan sayısı yeterlidir. Hatta birçok ile gönderecek kadar kurbanlık hayvanımız var” dedi.

“Her Bütçeye Uygun Kurbanlık Var”

Hayvan Park Yeri ve Canlı Hayvan Borsasında kurbanlıklarını araçlardan tek tek indiren besiciler, satışlara da başladı.  Hayvanlarını görücüye çıktığını belirten Başkan Yerli, “Pazarda küçükbaşlar 900 liradan başlayan fiyatlarla alıcı buluyor. Büyükbaşlar ise yaklaşık 7 bin ile 15 bin arasında satışa sunuluyor. Biz vatandaşlarımıza kurban alırken önce küpelerine bakmalarını ve iyi kurban almalarını tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu. Özel Haber: Dilek Eyüboğlu

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon