Hava Sporlarında İkinci Heyecan

Hava sporlarında ikinci heyecan 25-31 Ağustos 2019 tarihlerinde ise Yamaç Paraşütü Süper Final Ön Eleme Yarışması da yine Aksaray’ın ev sahipliğinde Hasandağı’nda gerçekleştirilecek.

Hava Sporlarında İkinci Heyecan

25 Ağustos 2019 tarihinde başlayacak şampiyonaya 35 ülkeden 120 pilotun katılması bekleniyor şampiyona 15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenecek madalya töreniyle sona erecek.

 Türkiye’de Uluslararası Hava Sporları Organizasyonu yapmaya yetkili kurum FAI ile Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesinin koordinasyonunda, İl özel İdaresi, Aksaray Üniversitesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık İl  Müdürlüğü- UMKE, AFAD ve diğer kurumlarımızın yanında Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Ziraat Odası, Aksaray Hava Sporları Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarımızın da destekleriyle gerçekleştirilen yamaç paraşütü şampiyonalarının ilimizin tanıtımı çalışmalarına önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

25 Ağustos 2019 günü Hasandağı Kar beyaz Otel bölgesinde 2.000 metre yükseklik de bulunan kalkış alanından verilecek startla başlayacak.

Yarışmalara aralarında Türkiye´nin yanı sıra Fransa, Hollanda, Avusturya, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, İspanya, Portekiz, Finlandiya, Belarus, Çin, Japonya, Rusya, Almanya, Belçika, Norveç, İran, Polonya, Slovakya Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Güney Afrika ve Amerika gibi farklı 35 ülkeden yaklaşık 120 yarışmacının katılması bekleniyor. Haber: Dilek Eyüboğlu

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı