“Günlük 6 Bin Kişiye Poliklinik Hizmeti Veren Bir Hastanemiz Var”

Siyasilerimiz ve İdarecilerimizin desteği ile Hastanemizin şartları her geçen gün daha iyiye gidiyor.

“Günlük 6 Bin Kişiye Poliklinik Hizmeti Veren Bir Hastanemiz Var”

Gün içerisinde ortalama altı bin kişiye poliklinik hizmeti verdiklerini belirten Başhekim Prof. Dr. Bingöl “Aksaray’ın ülke genelindeki nüfusuna ve konumuna baktığımız zaman bu rakam emsallerinden oldukça yüksek bir rakam. Acil servise müracaat konusunda Türkiye’de ikinci sıradayız. Günlük bin 800, hafta sonu  iki bin 200 civarında acil servisimize müracaat oluyor. Günlük ameliyat sayımız yaklaşık 50 civarında. Hastanemizin şu an  540 yatak kapasitesi var. Yaklaşık 350 yatak doluluk oranı bulunmakta yeni ilave ile kapasitemiz artacak” şeklinde konuştu.

 

Başhekim Prof. Dr. Bingöl Aksaray’ın bir geçiş noktası olması hasebiyle ilimiz kara yolu üzerinde meyadana gelen birçok kaza ve farklı vakaların da kendilerine geldiğini hal böyle olunca günlük acil hasta ziyaretçisi oranının yüksek olduğunu da belirtti.

 

“Gelişen teknoloji ile hastalara ve hastalıklara erken tanı koyup müdahale şansımız artık çok yüksek. Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi her geçen gün kendini yenileyen geliştiren bir hastane konumunda  İnsanlarımız artık çok bilinçli”diyen Bingöl “Hastalarımız branş hekimlerini görmek ve hastalıklarına tanı konulmasını istiyorlar. Bu nedenle hastanelere olan ilgi giderek artıyor. Bu durum da hasta sayısındaki artışa neden olmakta ifadelerini kullandı.

Haber: Harun Atalay

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon