Göç Ve Uyum Konulu ''Yerelde Basın Buluşmaları'' Başladı

Basında doğru bilgilerin yer alması, doğru terminolojinin kullanımı ve haberin yapılış çerçevesi kapsamında farkındalık artırıcı bilgilendirmelerin yapılabilmesi amacıyla Göç ve Uyum Konulu ''Yerelde Basın Buluşmaları'' başladı.

Göç Ve Uyum Konulu ''Yerelde Basın Buluşmaları'' Başladı

 Uyum Yerelde Başlar

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Göç Ve Uyum Yerel Basın Buluşmaları” birincisi İç Anadolu Bölgesi basın buluşmaları pandemi nedeniyle çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Karaca, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Dairesi Başkanı Gökçe Ok ve Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu, İç Anadolu Bölgesi İl Müdürleri ve basın mensupları katıldı.

"Birikiminizden Yararlanmak Önemli"

Online olarak gerçekleştirilen programda konuşan Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu, "Burada bulunmamızın asıl gayesi sizlerin bilgi birikiminizden faydalanmaktır. Göç yönetimi sürecinde siz değerli akademisyenlerimizle göç ve uyumu konuşmak, sizlerin görüşleriniz ve çalışmalarınız hakkında bilgiler almak bizler için çok önemli" ifadelerini kullandı.

Programda, göç alanında yapılan çalışmalar hakkında uyum çalışmaları üzerine görüş alışverişleri yapıldı. İl Göç İdaresi Müdürlükleri aracılığıyla ulaşarak güçlendirilmesine yönelik değerlendirme yapıldı. Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı