“Geleceğimizin İnşasında Önemli Role Sahipler”

 AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle mesaj yayınladı. Aydoğdu mesajında "Aileden başlayarak hayatımızın her yerinde ve her anında, sevgileri, emekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum" dedi.

 “Geleceğimizin İnşasında Önemli Role Sahipler”

Kadınların tarih boyunca ön saflarda yer aldığını dile getiren Aydoğdu "Tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelelerimizde daima en ön safta yer alan, İstiklal Harbi’nin görünmez kahramanları olan, Cumhuriyet döneminde ülkemizin kat ettiği mesafede çok önemli katkıları bulunan, yine istiklalimize ve istikbalimize yönelik tehditlere karşı en ön saflarda mücadele eden kadınlarımız geleceğimizin inşasında günümüzde de önemli rol oynamayı sürdürüyorlar. Siyaset, ekonomi ve eğitim başta olmak üzere hayatın her alanından kadını dışlayan bir anlayış, kadına yönelik şiddet ve baskı, sadece hanım kardeşlerimiz için değil, bütün toplum için büyük bir eksiklik ve ciddi bir tehdittir. Uğradıkları haksızlıklar, adaletsizlikler, ayrımcılıklar karşısında kadınların yanında yer almak, hepimiz için öncelikle insani bir görevdir" ifadelerine yer verdi.

"Tüm Kadınlarımızı Yâd Ediyoruz"

Aydoğdu mesajını "Kadınlarımızın karşılaştığı sorunların, esasen tüm toplumun meselesi olduğu, dolayısıyla çözümlerin de ortak bir anlayışla üretilebileceği unutulmamalıdır. Konuya ilişkin mevcut sorunları dile getirmek, çözüm üretme amacıyla birlikte gayret göstermek için tüm imkânların seferber edilerek medeniyet değerlerimizden, tarih ve kültürümüzden aldığımız güçle bu sorunu da aşacağımıza inanıyorum.İnanıyorum ki özgüvenleri yüksek, cesur, eğitimli kadınlarımızın, ekonomiden siyasete her alanda sayılarının artması, ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır.

Bu düşüncelerle, şiddet kurbanı olan, görevleri başında katledilen, milletimizin özgür ve aydınlık geleceği için şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla yâd ediyor, her birine Allah’tan rahmet diliyorum.Cennetin ayakları altına serildiği tüm annelere sevgilerimi, saygılarımı sunuyor, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü gönülden tebrik ediyorum" sözleriyle sonlandırdı.Haber Merkezi

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon