Fener Alayı'nda 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı

 Aksaray’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Milli Mücadelenin başlangıcının 100'üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksaray İl Teşkilatı tarafından Fener Alayı düzenlendi. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Milli Mücadelenin başlangıcının 100'üncü yıldönümü coşkuyla kutlandı.

Fener Alayı'nda 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı

'Fener Alayı Yürüyüşü' etkinliğinde konuşan CHP İl Başkan Ramazan Koçak, “Maalesef 19 Mayıs’ı dombra ile kutlayan, 19 Mayıs’ta, Çanakkale’de Atatürk’ü silmek, unutturmak isteyen, kendince kahramanlar üreten, tarih ve destanlar yazan, milli, manevi, dini, ahlaki ve maddi değerlerimizi talan eden, milletimizi bölen, ötekileştiren ve ayrıştıran bir kafa ile yönetilmekteyiz” dedi.

"Kimsenin Şüphesi Olmasın"

Başkan Koçak, "Mustafa Kemal Atatürk, Tam bağımsız Türkiye’nin temellerini oluşturan Amasya Tamiminde;  “Vatanın bütünlüğü milletin bağımsızlığı tehlikededir, “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” der ve İstanbul’da padişah olmasına rağmen halk egemenliğinden, ulusal egemenlikten söz eder.  19 Mayıs’ta Samsun’da başlayan Amasya Tamimi, Erzurum ve Sivas Kongreleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Kurtuluş Savaşı ile devam eden süreç Cumhuriyetin ilanıyla devam etmiştir. 100 yıl önce bugün Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun’a çıkarak başlattığı 'Tam Bağımsız Türkiye mücadelemiz yine aynı azim ve kararlılıkla devam ediyor ve edecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, Cumhuriyetimizi, Atatürk devrimlerini, ilke ve felsefesini, Milletimizin birliğini, bütünlüğünü koruyacağız ve yaşatacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıldönümünü kutladığımız bu günde, başta  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin bayramını en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

Konuşmanın ardından CHP Aksaray İl Teşkilatı tarafından düzenlenen 'Fener Alayı Yürüyüşü' etkinlikleri kapsamındaki Fener Alayında binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle eski belediye tiyatro salonu kavşağında başlayarak 15 Temmuz Milli İrade Meydanına kadar marşlar ve sloganlar eşliğinde yürüdü.  Yürüyüşe CHP İl Başkanı Ramazan Koçak, Merkez İlçe Başkan Nazife Küçük, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Fener Alayı yürüyüşü 15 Temmuz Milli İrade Meydanına düzenlenen Grup Sonat konserinin ardından sona erdi. Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı