"Fedakâr Cefakâr Kadınlarımızın Hakları Ödenmez"

 İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Özhan Türemiş, 8 Mart Dünya Kadınlar günü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Türemiş “Her kadın bir annedir... Her erkeğin, annesine gösterdiği saygıyı diğer kadınlara da göstereceği bir dünyada yaşamak dileğiyle Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun" dedi.

İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Özhan Türemiş Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde yayınladığı mesajda emekçi kadınların yaşamlarını evlatlarına ve ailelerine adadıklarını vurguladı. "Yaşamımızın doğumdan ölüme, her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızın hakları ödenmez" dedi.

"Peygamber Efendimiz Cennet Annelerin ayaklarının altındadır hadisiyle kadınlara verdiği öneme vurgu yapmıştır" diye Türemiş Kadına şiddet olaylarından üzüntü duyduğunu dile getirerek "Bugün üzülerek kadına yönelik şiddet haberlerini hemen her gün duymaktayız. Allah'ın bize emanetleri olan kadınlarımıza toplum olarak daha çok değer verip, toplumun her alanında onlara yan yana yürümek için hepimizin üzerine büyük vazifeler düşmekte. Kurtuluş Savaşı başta olmak üzere Ülkemizin gelişmesi için her alanda mücadele eden kadınlarımızın be tüm dünya kadınlarının günü kutlu olsun" ifadelerine yer verdi.

Esnaf Ve Vatandaşla Kucaklaştı

31 Mart yerel seçim çalışmalarının yan sıra 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve İstihdam Seferberliği projesi kapsamında Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Aksaray Valiliği, İŞKUR, Aksaray Ticaret Borsası, Aksaray Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından Aksaray Ticaret Borsası ev sahipliğinde İş Gücü Piyasasında  Daha Fazla Kadın Eli iş birliği çerçevesinde düzenlenen programa katılan İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel ve Belediye Başkan Adayı Özhan Türemiş ile İYİ Parti heyeti, gün içinde Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'ya taziye ziyaretinde bulundu. Türemiş ve İYİ Parti heyeti gün boyunca Aksaray'ın çeşitli mahallelerinde esnaf ve vatandaşlar bir araya gelerek sorunları dinleyip çözüm süreçlerini de anlattı. Haber: M. Erhan Bölükbaş

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon