Ertürk Yapılan Haksızlıkları İbretle İzliyoruz

 CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin kuruluşunun 100. Yılı dolayısıyla  yayınladığı mesajında Atatürk Anıtı’na çelenk koyma taleplerinin engellendiğini duyurdu.

Ertürk Yapılan Haksızlıkları İbretle İzliyoruz

Ertürk mesajında “Tüm ulusumuzun, tüm Aksaraylıların ve tüm çocukların 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. 23 Nisan Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyada tek örneği olan, çocuklara armağan ettiği ve şu sözler ile taçlandırdığı bayramımızdır. ‘Küçük hanımlar, küçük beyler... Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.’ Biz de Ulu Önder Mustafa Kemal’in sözleri ile küçük hanımlarımızın, küçük beylerimizin bayramını kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

“İbretle İzliyoruz”

“Bu 23 Nisan TBMM’nin kuruluşunun yüzüncü yıldönümü olması sebebiyle ayrı bir anlam kazanmaktadır” diyen Ertürk “Bunun yanında ülkemizle birlikte tüm dünyayı saran Korona Virüs belası yüzünden, coşkuyla meydanlarda sokaklarda kutlayamadığımız buruk geçirdiğimiz bir gün. Bunun hüznünü ve üzüntüsünü yaşıyoruz. TBMM ülke tarihimizde çok önemli ve ayrı bir yere sahiptir. Mustafa Kemal Atatürk henüz savaş devam ederken, Polatlıdan top sesleri duyulur iken Ankara’da 1. TBMM Toplamıştır. Savaş ortamında ordu demeden önce milli irade demiştir.  Ama günümüzde milli iradenin, parlamentonun özellikle 2017 anayasa referandumunda içinin boşaltılması, önemsizleştirilmesi bizleri üzmektedir. Yine 2017 referandumu ile resmileşen bir sıkıntıda Mustafa Kemal’in saraydan alıp millete verdiği egemenlik kavramı, yeniden milletten alınıp sarayda tek kişide toplanmaya çalışılmaktadır. Bu yöndeki çabaları da ibretle izliyoruz. Ve bu konuda da mücadelemizi sürdüreceğiz” açıklamasında bulundu.

“Anlam Vermekte Zorlanıyoruz”

23 Nisan için özel bir kutlama programı hazırladıklarını ancak salgın nedeniyle iptal ettiklerini  ifade eden Ertürk “CHP Aksaray İl örgütü olarak 1 hafta boyunca bayram kutlama ile ilgili bir projemiz vardı fakat salgın sebebi ile bunu yapamadık. Kısıtlı korona günlerinde ne yaptık? Merkez İlçe Başkanımız Esen Uz Sökmen ve yöneticilerimizin katılımı ile Aksaray’ın çeşitli mahallelerinde çocuklarımıza hediyeler dağıttık. Yine 10 çocuğumuzla telekonferans yöntemi ile görüşerek bayramlarını kutladık. Milli Eğitim müdürlüğünün çelenk koyma törenine Merkez İlçe Başkanımız ile birlikte katıldık. Resmi program bitişinden sonra saat 11:00 ‘da Atamızın huzuruna çelenk koymak istedik fakat bu talebimiz valilikçe yasaklandı ve izin verilmedi. Ülkenin birçok yerinde çelenk koyma törenleri gerçekleştirilebilirken ilimizde valiliğin yasaklamasına anlam vermekte zorlanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı