Ertürk “Anlıyoruz Sorunu CHP’nin Kökleriyle”

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk pandemi sürecinde ortaya atılan darbe iddialarının kasıtlı olduğunu savunarak son 20 yıldır yönetilemeyen her durumda işin faturasının CHP’ye çıkarılmak istendiğini hatırlattı.

Ertürk “Anlıyoruz Sorunu CHP’nin Kökleriyle”

AK Parti’nin yönetimde olduğu süreçte CHP’nin kendilerine engel olacak bir sayıda olmadığını belirten Ertürk “Cumhuriyet Halk Partisi meclisteki sayısı itibariyle Sayın Erdoğan’a ve hükümetine engel çıkartacak bir çoğunluğa sahip değilken, Sayın Cumhurbaşkanı; mecliste, hükümette, bürokraside her istediğini yapabiliyorken neden her ulusa seslenişte partimize saldırıyor anlayabilmiş değiliz. Aslında anlıyoruz sayın cumhurbaşkanının sorunu bizimle değil, partimizin kökleriyle, kurucusuyla, kuruluş felsefesiyle. O nedenle de her fırsat bulduğunda partimizin köklerine savaş açmayı milli spor haline getirmiştir” dedi.

“Birleştirici Bir Dil Kullanmalı”

Başkan Ertürk Cumhurbaşkanı’ndan ayırıcı değil birleştirici bir dil beklediklerini ifade ederek “Yaşadığımız Pandemi günlerinde, birlik ve beraberliğe her şeyden çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde üstelik sadece hükümeti değil, devleti de temsil eden Cumhurbaşkanı’ndan  kutuplaştırıcı bir dil yerine milletimize moral veren ve vatandaşlarımızın gelecek kaygılarını ortadan kaldıracak birleştirici bir dil kullanılmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Son Darbeciler Onların Kanatları Altındaydı”

“Sayın Grup Başkanvekilimiz Özgür Özel’in ‘Saray rejiminin sonu gelmiştir’ açıklamasını darbe ile ilişkilendirmek ancak gülünç duruma düşürür” diyen Başkan Ertürk “Sayın cumhurbaşkanı darbeci arıyorsa yanlış adrestedir, partimize değil, dönüp kollarının  altına baksın çünkü son darbeciler AK Parti’nin kol kanat gerdiklerinin, besleyip büyüttüklerinin arasından çıkmıştı o nedenle sayın cumhurbaşkanına o taraftan gelebilecek tehlikelere karşı dikkatli olmasını öneririz” açıklamasında bulundu. Ertürk Kurtuluş Savaşı’nın verildiği 20. Yüzyılın başlarında yapılan mücadeleyi anımsatarak “Cumhuriyet Halk Partisi’nin tarihinde darbe ararsanız tek bir darbe bulabilirsiniz, O da 20.yüzyılın başlarında Türk milletinden aldığı güçle emperyalistlere ve 7 düvele vurduğumuz DARBE’dir, o darbenin de sizi rahatsız etmediğini ve etmeyeceğini ümit ediyoruz” diye konuştu. Haber Merkezi

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı