Erel; “Neden Üvey Evlat Muamelesi Yapıyorsunuz?”

 İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülen ve kabul edilen 11. Kalkınma Planı’nda Aksaray’ın temel sorunları olan demir yolu hattı, havaalanı, tarımda yaşanan sulama sıkıntılarının hiçbirinin yer almadığını, sadece otomotiv endüstrisi için meslek liseleri ve meslek yüksekokullarının açılması, kapasitelerinin artırılması konusunun yer aldığını söyledi.

Erel; “Neden Üvey Evlat Muamelesi Yapıyorsunuz?”

Aksaray’ın temel sorunlarını, vatandaşlardan gelen istek ve talepleri Türkiye Büyük Millet Meclisinde dile getiren İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel, Aksaray’ın görüşülen kalkınma planında yer almamasından dolayı Plan Bütçe Komisyonu’na katılarak, Genel Kurul’da Aksaray-Ulukışla Demiryolu hattının plana alınması için verdiği ve daha sonra AK Parti’nin ret oylarıyla kabul edilmeyen önergeyle ilgili kürsüde konuştu.

Erel; “Aksaray Size Ne Yaptı?

Milletvekili Erel, Aksaray’ın 11. Kalkınma Planı’nda yer almamasından dolayı Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden yaptığı konuşmada “Kalkınma planında, Konya-Karaman-Niğde-Mersin-Adana-Osmaniye- Gaziantep demir yolu hattı tamamlanarak imalat sanayi sektörlerinin Adana, Mersin, İskenderun limanlarına ulaşması, erişimi kolaylaşacak denilmekte.

Aksaray AK Parti'ye oy verdi, gönül verdi, milletvekili verdi, belediye başkanı verdi, her şeyi verdi ama on beş yıldır, Aksaray'a uğrayan tüm AK Parti'li milletvekilleri, siyasiler söz verdikleri hâlde, en sonunda da 2 Haziran 2018 tarihinde, Sayın Cumhurbaşkanı, Aksaray Meydanı'nda Aksaraylılara müjdeyi verdiği hâlde, bugüne kadar bu sözünü, bu müjdesini yerine getirmemiştir.

Yani Konya'yı, Karaman'ı, Niğde'yi Mersin Limanına, İskenderun Limanına bağlarken Aksaray'a niçin üvey evlat muamelesi yapıyorsunuz? Aksaray size ne yaptı? Oy vermekten başka, vekil vermekten başka, belediye başkanı vermekten başka ne verdi? Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcım, bir sene önce bu konuda size mektup yazdım ama henüz bir cevap alamadım. Sayın Cumhurbaşkanı’nın vermiş olduğu taahhütlerin ve müjdelerin bir an önce gerçekleştirilmesini zatıalinizden Aksaraylılar adına arz ediyorum” ifadelerini kullandı.İYİ Parti Basın

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı