Erel, Endişelerimizde Haklı Çıktık, Söylemlerimize Kulak Verin”

 İYİ Parti İl Başkanı Özhan Türemiş Milletvekili, Ayhan Erel, İYİ Parti İl Yönetimi Kurulu ve belediye meclis üyeleri Anadolu Ekspres gazetemizi ziyaret ederek ülke ve il gündemine dair görüş alışverişinde bulundu.

Erel, Endişelerimizde Haklı Çıktık, Söylemlerimize Kulak Verin”

Gazetemiz imtiyaz sahibi ile görüşen İYİ Parti heyeti “Bizler 24 Haziran Seçimi öncesi ve sonrası ilimizde olması ve olmaması gerekenler konusunda ne söylediysek haklı çıktık” dedi.

İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel “Artık hastanenin fiziki yapısı ve çöp kokularından bile bahsedemiyoruz. Çünkü hastanede doktor yok. Bugün Aksaray'dan nüfus ve yüzölçümü olarak küçük olan birçok illere Sağlık Bakanlığından yeterince personel ve doktor atanırken, ilimizde, ki adı üzerinde, eğitim araştırma hastanesi olan hastanemizde doktor yok. Mevcut milletvekilleri sağa sola gidip fotoğraf kareleri vereceklerine icraatlar yapsınlar. Allah aşkına 4 tane doktor getirilemeyen bir konumda bir devlet hastanemiz var” diye konuştu.

“6 Aydır Hizmet Bekliyoruz Boşa Geçti”

Aksaray Belediyesi ile ilgili de görüşlerini dile getiren İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel “31 Mart seçimlerinden sonra mevcut belediye başkanına biz bir süre verdik. Bu sürenin son 1 ayına giriyoruz. Hadi dedik ilk 6 ay işte ‘hay hay huy huyla’ geçti. Proje yok,  iş yok, hiçbir şey yok. Sabırla bekliyoruz. Neticede Aksaray Belediyesi basına da yansıdığı ve geçmiş dönemlerde bizim de sıkça söylediğimiz gibi çok hoyratça, kaynakları cömertçe ama nereye harcandığı belli olmayan şekilde yönetilmiş. Bu AK Partili belediyelerin son yıllardaki en büyük handikabı. Hangi belediyeyi tutsak elimizde kalıyor. Neticede mevcut belediye başkanının iyimser bir şekilde, iyi bir şeyler yapmasını sadece bekliyoruz. Gözümüz Aksaray Belediyesinin üzerinde” ifadelerini kullandı.

“Anahtar Partiyiz”

Milletvekili Erel İYİ Partinin tüm ülkede ve Aksaray'da artık bir çözüm ve ihtiyaç partisi olduğunun son süreçlerde daha net anlaşıldığını söyleyerek “İYİ Parti iyi yoldadır ve Allah nasip ederse önümüzdeki yıllar bunu daha net ortaya koyacaktır. Halkımızın tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de İYİ Partili kadrolara teveccühü her geçen gün artmaktadır. İYİ Parti Türkiye'de sorunların, sıkıntıların çözülmesi konusunda anahtar partidir. Gücünü her geçen gün artırarak yoluna devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

“Endişelerde Haklı Çıktık Kulak Verin”

Milletvekili Erel “Bizler nasıl çöp tesisinin şehir merkezine yakın yapılmasını uygun görmediysek ve haklılığımız ortaya çıktıysa, şimdi de son günlerde mezbahaya yakın bir yerde bir hayvancılık organize alanı düşünülüyor bunu doğru bulmuyoruz. Bugün şehir genişliyor. Bizler mandıraların ve bu tür kesimhaneleri şehrin dışına taşınması gerektiğine vurgu yaparken böyle bir çalışmanın ileride şehir yaşantısına büyük sıkıntı olacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Toplantılara Tüm Meclis Üyeleri Katılmalı

Aksaray Belediyesinin AK Partili belediye meclis üyeleri ile belediyeye ait tesislerde toplantılarda, yemeklerde, kahvaltılarda bir araya gelmesini de eleştiren Ayhan Erel “Yapıyorsanız bir toplantıyı bütün belediye meclis üyeleri ile yapacaksınız. Kendi aranızda yaptığımız toplantı gayet doğaldır. Milletin size emanet etmiş olduğu tesislerde yiyip, içip sadece kendi grubunuzla oralardan faydalanmak etik değildir” uyarısında bulundu.

Türemiş “Eylül Bizim Yenilenme Ayımız”

İYİ Parti İl Teşkilatının eylül ayı içerisinde yenilenme hareketi içerisine girdiğini dile getiren İYİ Parti İl Başkanı Özhan Türemiş “Eylül ayı içerisinde ciddi anlamda ilçe ve beldelerdeki teşkilatlanmalarımızı güçlendireceğiz. Aktif olanlara yeni katılımlar sağlayacağız. Pasif olanları yenileriyle değiştireceğiz. Partimize her geçen gün üye ve teveccüh sayısı artmaktadır. Allah nasip ederse eylül ayı içerisinde il, ilçe, belde yönetimlerimizle de hemşehrilerimizin huzurunda bir tanıtım toplantısı düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu. Haber: Dilek Eyüboğlu

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı