En Lezzetli Balık İçin 3 Aylık Balık Takvimi

Baharın En Lezzetli Balıkları

En Lezzetli Balık İçin 3 Aylık Balık Takvimi

İlkbahara hoş geldin dediğimiz şu günlerde havaların ısınmasıyla tezgâhlarda ki balık çeşitleri azalsa da hem lezzeti hem de uygun fiyatıyla kış boyu sofralara konuk olan balık, nisan ayında da severek tüketilmeye devam ediyor.

Balık konusunda en iyi lezzeti tatmak istiyorsanız doğru mevsim gerçeği diye bir şey var.

Kışın bitişiyle işte önümüzdeki 3 ay boyunca sofralarımıza lezzet katacak balık önerileri...

Nisan Ayı Mezgit Zamanı

Baharın en lezzetli balıkları arasında izmarit ve kalkan bu ay da en doğru seçim.

Gümüş, izmarit, kalkan, mersin, barbun, levrek, kefal, kaya balığı lezzetlidir. Nisan ayında en fazla avlanan balıklar kalkan, levrek, mercandır. Sardalya ve hamsi tüketilmeye devam edilebilir.

Mayıs

Havaların iyice ısınmaya başladığı ve bu yıl Ramazan ayı başlangıcının denk geldiği bu ayda, mezgit, izmarit, kalkanın yanında gümüş ve morina balığını afiyetle tüketebilirsiniz. 

Diğerleri kadar lezzetli olmasa da levrek, minakop, dil, tekir, iskorpit ve kılıç da yenebilir.

Haziran

Havalar ısınıp balık çeşitleri iyice azalsa da sardalya balıkçı tezgâhlarında bol bol yerini alır.

Yaz aylarının diğer bir lezzetli balığı da orkinostur. Hiçbirini bulamayanlar tam mevsimi olmasa da çipura, levrek ve lüfer de yiyebilirler. Balık tercihinizi doğru belirlemek için sadece mevsimleri takip edin yeter. Çünkü mevsimler balığın lezzetini, büyüklüğünü, kalitesini etkileyen en önemli faktördür. Kış zamanı, balık zamanıdır. Balığın en lezzetli, en ucuz ve en bol zamanı olan sonbahar, balık severler için kaçırılmayacak mevsimdir. Haber: Dilek Eyüboğlu

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı