“Ekonomi Ve Yasa Değişikliklerini Değerlendirdi”

 Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, basılı kitap ve süreli yayınlardaki KDV oranının sıfırlanması, işe alınan sigortalılar için 3 ay süreyle prim, vergi ve ücret desteği sağlanması gibi düzenlemeleri de içeren kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştığını belirtti.

 “Ekonomi Ve Yasa Değişikliklerini Değerlendirdi”

“TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi”

İşverenlere, 2018 yılı içinde iş yerinden bildirilen sigortalı sayısına ilave olarak, 1 Şubat 2019 ila 30 Nisan 2019 tarihlerinde işe alınan sigortalılar için 3 ay süreyle prim, vergi ve ücret desteği sağlanacağını belirten ATSO Başkanı Göktaş; “Sosyal Hizmetler Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına  Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmiştir. Bu kapsamda işverenlerimizi yakından ilgilendiren ve Ekonomide düzenlemeler içeren kapsam genişletilmiş hükümetimiz işverenlerimize katkı sağlama noktasında bir adım daha atmıştır” dedi.

Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kanunu hükümlerine göre poşetlenerek satılanlar hariç olmak üzere, basılı kitap ve süreli yayınlardaki KDV oranı sıfırlanacağını vurgulayan Başkan Göktaş, İstisna had sınırı ise bu istisnanın uygulanmasında geçerli olmayacaktır. Ayrıca işverenlerimizi yakından ilgilendiren diğer bir husus ise, 2018 yılı içinde iş yerinden bildirilen sigortalı sayısına ilave olarak, 1 Şubat 2019 ila 30 Nisan 2019 tarihlerinde işe alınan sigortalılar için 3 ay süreyle prim, vergi ve ücret desteği sağlanacak” dedi.

“Odamız Adına Teşekkür Ediyorum”

Taşeron işçilere, 11 Eylül 2014'ten sonra imzalanan ihale sözleşmeleri kapsamında, kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılan kıdem tazminatı ödemeleri, sözleşmede aksi belirtilmemişse, taşeron işverene rücu edilmeyecektir. Tarım Sektörümüzde ise üretime devam edilmesi şartıyla; Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından kullandırılan tarımsal kredi alacaklarından 31 Aralık 2018 itibarıyla tasfiye olunacak alacaklar hesabına  aktarılanlar ile borçları çeşitli afetler nedeniyle ilgili mevzuat kapsamında ertelenmiş olan borçlular, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihi izleyen üçüncü ayın sonuna kadar banka/kooperatife başvuruda bulunarak tarımsal kredi borçlarını yapılandırabileceklerdir. Devletimize, işverenlere yönelik olarak attığı adımlardan dolayı Aksaray İş Dünyasının öncü kuruluşu olan odamız adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.  ATSO Basın

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı