Dünya Çapında Bir Aksiyon!

Çekimleri Aksaray’da yapılan ve 23 Kasım'da vizyona girecek Osmanlı ordusunun özel kuvvetleri olan 'Deliler'i, ilk kez beyazperdeye taşıyan 'Deliler Fatih'in Fermanı' filminin fragman lansmanı gerçekleştirirlerken, adeta nefesler tutuldu!

Dünya Çapında Bir Aksiyon!

4 Milyon Dolarlık Proje!

Bütçesi 4 milyon doları aşan, hazırlık süreci birkaç yıl süren 'Deliler Fatih'in Fermanı'nın çekimleri Aksaray'da gerçekleşti. Aksaray'da 15. Yüzyıl'ın adeta yeniden inşa edildiği filmde başrollerinde rol alan Erkan Petekkaya, Cem Uçan, İsmail Filiz, Yetkin Dikinciler ve Nur Fettahoğlu'nun yanı sıra yaklaşık 3000 kişi rol aldı. Binlerce kostüm, film için tasarlandı ve dönemin şartlarına uygun olarak dokunan kumaşlarla dikildi. 'Deliler Fatih'in Fermanı' filminde özel eğitimli 100'den fazla at kullanıldı.

Türkiye'de Çekilen En İyi Aksiyon Filmi'

Filmde Deliler ordusundan Aşkar'ı canlandıran İsmail Filiz, 'Çok heyecanlı ve çok mutluyuz. Deliler maalesef tarihimizde unutulmaya yüz tutmuş gerçek kahramanlarımızdır. Bu arkadaşların 'deli' olmasının sebebi akıl yoksunluğu değil, yüreklerindeki 'deli' inancıdır. Biz tarihteki gerçek kahramanlarımızı seyirciye hatırlatmaya çalıştık, umarım beğenirsiniz. Türkiye'deki en iyi aksiyon filmini çektiğimizi düşünüyorum' dedi.

'Gece Gündüz, Kar Kış Demeden Çalıştık'

Nur Fettahoğlu: 'Bir sene boyunca her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Saç telinden, kostümlerin kumaşına kadar... Ekip de ince ince seçildi. Çok şahane arkadaşlarımızla birlikte çalıştık ve sonuç, gece gündüz kar kış demeden, şahane görüntülerin çıktığı aksiyonu yüksek bir iş yaptık. Bu işe birlikte başkoyduğumuz için arkadaşlarıma teşekkür ederim'.

Dünya Sinemasına Güzel Bir Katkı Olacak!

Yetkin Dikinciler: 'Türk sineması için güzel bir şey yaptığımızı düşünüyorum. Umarım dünya sinemasına güzel bir katkı olur. Çünkü dünyada ne kadar güzel ve bizim dikkatimizi çeken hikâye varsa, hepsi yerel kaynaklı ve dünyaya kendi hikâyesini önemseyip anlatan sinemalardan çıkmıştır. Biz hep dikkatimizi onlara doğrultmuşuzdur. Topraklarımızın ve kültürümüzün bu hikâyesini, dünya standartlarında anlattıkları için bütün arkadaşlarımla gurur duyuyorum'.Türk sineması adına özel ve büyük bir iş yaptıklarını söyleyen Yönetmen Osman Kaya da, 'Ortaya çıkan sonuç bizleri şaşırtıp heyecanlandırdı. Buradan bir kez daha bütün oyuncularımıza, teknik ekibimize ve yapımcımıza teşekkür ediyorum' dedi.Haber Merkezi

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı