Cumhurbaşkanı’ndan Aksaray’a Özel İlgi

Aksaray Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Gürol Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesi ve ev sahipliğinde düzenlenen TÜBİTAK ve TÜBA (Türkiye Bilimler Akademisi) 2018 Ödülleri seremonisine katıldı. Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aksaray'a selamlarını getirdi. 

Cumhurbaşkanı’ndan Aksaray’a Özel İlgi

Külliye'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrif ettigi ödül törenine, TÜBA 2018 Ödülleri Değerlendirme Jürisindeki görevi nedeniyle, TÜBA Başkanlık makamı tarafından davet edilen Yıldırım, seremonide Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bizzat görüşme imkânı buldu.

“20 Yıllık Maziye Dayanıyor”

Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 20 yıl öncesine dayanan tanışıklık ve dostlukları nedeniyle kısa sürede hasret giderdiklerini belirterek “Sayın Cumhurbaşkanımızla ilk tanışmamız ve geçen süre zarfında farklı vesilelerle iletişim halinde olmamız 20 yıllık bir maziye dayanmaktadır. İTÜ’deki doktora sürecimde, Zat-ı Devletleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) görevinde idi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile İBB arasında imzalanan protokol çerçevesinde, benim de araştırmacı olarak görev aldığım, "İstanbul'da Peyzaj Sulaması için Su Kaynakları" konulu proje vesilesiyle Sn. Cumhurbaskanımızla beraber çalışma fırsatımız ve imkanımız oldu. TUBA 2018 Ödül seremonisindeki nezih akademik ortamda, Zat-ı Devletleri ile tekrar müşerref olma fırsatımız oldu; samimi, dostane bir atmosferde bir araya geldik” ifadelerini kullandı.

"Aksaray’a Selam Getirdi"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aksaraylılara selam gönderdiğini belirten Yıldırım, “Zat-ı Devletleri'ne Aksaray halkının selamlarını ilettim; kendisi de Aksaray halkına selamlarını iletmemi istedi. Bu değerli emaneti Aksaraylılara iletmiş bulunmaktan ötürü onur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Yıldırım Kimdir?

Prof. Dr. Gürol Yıldırım, Hidrolik Anabilim Dalı alanında, saygın indekslerde taranan en prestijli dergilerde yayınlamış 70'in üzerinde uluslararası bilimsel makaleye sahip olup, dünyanın en saygın mühendislik kurumlarından biri olan, Amerika İnşaat Mühendisleri Kurumu (ASCE, American Society of Civil Engineers) tarafından "the Best Discussion Award" ödülüne layık görülmüştür. Haber: Bayram Aksu

 

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı