Büyük İlgi Gösterildi

 Aksaray’da, Kurşunlu Camide Ramazan ayı münasebetiyle ziyarete açılan Sakalı Şerif’e büyük ilgi gösterildi.Özel bir sandıkta caminin içerisine getirilen Sakal-ı Şerif, salavatlar eşliğinde açıldı.

Büyük İlgi Gösterildi

Saatler öncesinden sıraya giren ve uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, özel sandığın içerisindeki Sakal-ı Şerif’i görmek için sabırsızlandığı görüldü. Sıraya giren vatandaşlar, Sakal-ı Şerif’i salavatlar eşliğinde öpüp dua etti, ardından şükür namazı kıldı.

‘Geleneksel Olarak Yapılıyor’

Hazreti Muhammed’e ait Sakal-ı Şerif’in her yıl geleneksel olarak Kurşunlu Camisi’nde ziyarete açtıklarını belirten cami görevlileri, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının son günlerinde Sakal-ı Şerif’i vatandaşların ziyaretine açtık. Gönüllerin Sultan’ına duyulan sevgiden, özlemden dolayı Aksaray’ın her bir tarafından vatandaşlar camimize Sakal-ı Şerif’i görmeye geldi. İnsanlarımızın Peygamber efendimize olan sevgisini yoğunluktan görüyoruz” dedi.

Sakal-I Şerif Nedir?

Peygamber Efendimizin (s.a.v) mübarek saçına veya sakalına Sakal-ı Şerif denilmektedir. Bazen Sakal-ı Şerif yerine lıhye-i şerif de denilmektedir. Efendimizin (ASM) tıraş olurken, kestiği mübarek sakal tellerini bazen sahabelere teberrüken verdiği rivayet olunmuştur.Bununla beraber Efendimiz'e (sav) ait her şeyi titizlikle muhafaza eden sahabeler, Efendimiz (ASM) tıraş oldukça sadece sakallarından değil saçından kesilen mübarek tüyleri de muhafaza etmişlerdir.Haber: Bayram Aksu

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon