“Burası Aksaray Burada İş Var”

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iş birlikteliğinde “Burası Türkiye, Burada İş Var” sloganıyla başlatılan “İstihdam Seferberliği” ile 2019’da iş dünyasına farklı alanlarda destek ve teşvikler sağlanacaktır. Bu doğrultuda 2,5 milyon vatandaşımıza istihdam sağlanması planlanıyor.

 “Burası Aksaray Burada İş Var”

İŞKUR'dan yapılan açıklamada; "İşverenlerimiz nisan ayına kadar sağlayacağı her ilave istihdam için 3 ay boyunca SGK priminin ve verginin yanında ücrette devletimiz tarafından ödenecektir. Devamındaki 9 ay boyunca ise sadece SGK primleri ve vergileri devletimiz tarafından karşılanacaktır. Önümüzdeki günlerde Valiliğimiz öncülünde, İŞKUR, SGK, Aile, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile ATSO ve TOBB, kurum ve kuruluşlarımızın iş birlikteliğinde “Burası Aksaray Burada İş Var”sloganıyla istihdam seferberliğini yaygınlaştıracağız."

2 Ayda Aktif İşgücü Programları İle 2.000 İstihdam

İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Bilhassa işverenler tarafından işbaşı eğitim programları ve MEGİP büyük bir ilgi görüyor. Ocak ve Şubat ayında İl Müdürlüğümüz ile tekstil sektöründe faaliyet gösteren Akmoda Konfeksiyon Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi, Akübra Tekstil ve Konfeksiyon Anonim Şirketi, Atuğba Tekstil ve Konfeksiyon Anonim Şirketi, SÜTAŞ Süt Ürünleri A.Ş., Borsan Isı Sistemleri Üretim ve Pazarlama A.Ş. İnova Hastanesi Sağlık Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. Cappadocia Pharma İlaç Tıbbi Ambalaj Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. işbaşı eğitim programları ve MEGİP programları açıldı.  Yine ilimizde farklı sektörlerde ismini sayamadığımız firmalarla 28 kişilik işbaşı eğitim programları açılmış olup ilimizde toplamda Ocak ve Şubat ayında işbaşı eğitim programı, mesleki eğitim ve beceri geliştirme işbirliği protokolü (MEGİP), istihdam garantili kurslar ve toplum yararına programları ile toplamda 2.000 kişilik istihdam edildi.

MEGİP İşbaşı Eğitim Programı Süreleri Ve Ödeme Miktarları

İmalat sektöründe 6 ay maaş ve sigorta desteği İŞKUR tarafından karşılanırken, hizmet sektöründe 3 ay maaş ve sigorta desteği karşılanmaktadır. Desteğin miktarı işbaşı eğitim programında katılımcıların programa katıldığı her gün için 77,70 TL, öğrenciler için 58,28 TL ve işsizlik ödeneği alanlar için işsizlik ödeneği aldığı miktar ve 38,85 TL ödeme yapılacaktır. MEGİP için de katılımcıların programa katıldığı her gün için 77,70 TL ödeme ve işsizlik ödeneği alanlar için işsizlik ödeneği aldığı miktar ve 38,85 TL ödeme yapılacak” denildi. İŞKUR Basın

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı