Birlik Ve Dayanışma Pikniğinde Buluştular

 Muharip Gaziler Aksaray Şubesi Başkanı Gazi Mustafa Dağ ve beraberindeki 60 kadar gazi ailesi ile birlikte Hasandağı’nın Bozkurt düzlüğü yaylasında birlik ve dayanışma pikniği düzenledi.

Birlik Ve Dayanışma Pikniğinde Buluştular

Pikniğe Aksaray Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, Gaziler Derneği Başkanı Mustafa Dağ, gaziler ve aileleri katıldı.

Dernek Başkanı Mustafa Dağ kendilerine bu programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek “Öncelikle tüm aziz şehitlerimizi minnetle anıyor, kahraman gazilerimizi şükranla yâd ediyoruz. Hayatta olan gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Aksaray Valisi Sayın Ali Mantı Bey’e, Aksaray Belediye Başkanı Sayın Evren Dinçer Bey’e, Aksaray Emniyet Müdürü Sayın Ali Karabağ’a Aksaray Jandarma Alay Komutanı Albay Fuat Anık Bey’e ve bizzat gelerek aramıza katılan Belediye Başkanı Vekilimiz Yakup Kadri Perek Bey’e bu organizasyona katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde gaziler olarak ilk kez biz piknik yapıyoruz. Pikniğimizin amacı 46 yıl önce Aksaray ilinden Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan gaziler olarak ‘Ayşe tatile çıkıyor’ parolası ile bu kez Aksaray’da 5 parmak dağlarından yüksek olan Hasandağı’nın eteğinde toplanarak ‘Ayşe’yi tatilden karşıladık. Burada yaptığımız programla tüm gazilerimiz ve ailelerimiz birlik ve dayanışma içinde piknik yapma imkânına kavuşmuştur. Bu pikniğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Her Zaman Yanlarındayız”

Aksaray Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek de yaptığı açıklamada bu ülke için canlarını feda eden şehitleri rahmet ve minnetle andığını ifade ederek, “Hayatlarını kaybeden kahraman gazilerimizi de rahmetle anıyor sağ olanlara da sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler diliyorum.

Hasandağı’nın eteklerinde yapılan bu piknikte gazilerimizi yalnız bırakmadık. Her zaman olduğu gibi gazilerimizin yanındayız. Yanında olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından gaziler aileleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek, kendileri için hazırlanan piknikte gönüllerince eğlendi. Haber: Harun Atalay

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı